Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 20:25 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 02 Μαρ 2013, 22:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Μαρ 2013, 21:02
Δημοσιεύσεις: 226
Καλησπέρα και από μένα.

Πρώτο μήνυμα στο forum και πρώτη επαφή με οτιδήποτε αφορά την Γαλλική αυτοκίνηση. Ως παραδοσιακός λάτρης των ιταλικών αυτοκινήτων τα τελευταία 15 χρόνια, αποφάσισα για πρώτη φορά να εμπιστευτώ την Citroen. Φυσικά για να μην κοροϊδευόμαστε ο κύριος λόγος που με ώθησε προς τα εκεί ήταν η ομολογουμένως εκτός συναγωνισμού τιμή του συγκεκριμένου μοντέλου (σε συνάρτηση με τον εξοπλισμό του). Από εκεί και πέρα όμως διαπίστωσα εξαιρετική βελτίωση στην ποιότητα κατασκευής και έχοντας δει από κοντά τα περισσότερα ανταγωνιστικά αυτοκίνητα της κατηγορίας, μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι μέσα στις 2-3 ποιοτικότερες επιλογές.

Στην κατηγορία των μικρομεσαίων diesel και με μπάτζετ 15000-16000 χιλιάδων είχα 4 επιλογές:
1) Skoda Rapid (αποκλείστηκε γιατί η μεσαία έκδοση είναι αρκετά φτωχή στο μάτι, έχει παράξενο σχήμα καθώς είναι μακρύ και στενό, ενώ ξεφεύγει ελαφρώς πάνω από τις 16.000 ευρώ)
2) Renault Megane (μου φάνηκε πολύ καλό κατασκευαστικά αλλά οι χώροι του ήταν αρκετά περιορισμένοι)
3) Hyundai i30 (αν και είχε πολύ καλές κριτικές στα review και το θεωρούν άμεσα συναγωνίσιμο με GOLF-FOCUS, δεν διαπίστωσα από κοντά κάτι τέτοιο, τουλάχιστον στην έκδοση comfort. Επίσης το port baggage του αν και έχει στα χαρτιά την ίδια χωρητικότητα με το C4, θα ορκιζόμουν ότι είναι 30 λιτρα μικρότερα. Στα θετικά ο πολύ ήσυχος κινητήρας και το 6αρι σασμάν.)
4) Citroen C4 (το μοναδικό πράγμα που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι το διπλό κοντέρ, αναλογικό και ψηφιακό και η έλλειψη δείκτη θερμοκρασίας. Από εκεί και πέρα και ένα 6αρι σασμάν στην έκδοση των 92hp θα ήταν καλοδεχούμενο)

Αφού λοιπόν έγινε η επιλογή του αυτοκινήτου, έπρεπε να προχωρήσω στην επιλογή της έκδοσης και αυτό θα γίνει την Δευτέρα το πρωί.
Trend Plus ή Attraction? Με κάποιες μικρές εκπτώσεις από την αντιπροσωπεία, το μεν πρώτο μου βγαίνει 14800 κλειδί, ενώ η έκδοση Attraction θα μου κοστίσει 16.000.

Παρόλο που καλύπτει τις ανάγκες μου η έκδοση trend plus καθώς διαθέτει σχεδόν τα πάντα, δεν μπορώ να αποφασίσω αν αξίζει να προχωρήσω στην επόμενη έκδοση και να δαπανήσω τα έξτρα 1200 ευρώ.
Συγκεκριμένα με τα σημερινά δεδομένα η Attraction έχει επιπλέον της Trend plus διζωνικό κλίμα, δερμάτινο τιμόνι-χειρόφρενο, Bluetooth usb, τεμπέλη, καλύτερα υφάσματα καθισμάτων και οσφυική υποστήριξη, αισθητήρες φωτός-βροχής, μνήμη στο cruise control, καθρέφτη με προσαρμοζόμενη φωτεινότητα, διακοσμητικά χρωμίου μέσα και έξω, τεμπέλη, συρτάρι στο κάθισμα, φωτιζόμενα αλεξήλια, δύο κλειδιά τύπου DS4 (διαφορετικά από τις trend plus), οθόνη τύπου C , φιμέ τζάμι στον χώρο αποσκευών (έχουν αφαιρεθεί τα φιμέ στους πίσω επιβάτες) και ίσως μου διαφεύγουν και 1-2 λεπτομέρειες.
Τίποτα από τα παραπάνω δεν είναι ζωτικής σημασίας για μένα, αν και όλα θα ήταν καλοδεχούμενα. Υπάρχει ένας προβληματισμός για τα πολλά ηλεκτρονικά και την κακή φήμη που ακολουθεί την Citroen στο κομμάτι αυτό και είναι ένα θέμα που με προβληματίζει στο να πάω στην Attraction (αισθητήρες, διζωνικό κλίμα κτλ.). Περισσότερο από όλα έχω φόβο για τον κλιματισμό καθώς πάντα θεωρούσα το A/C με τον αναλογικό τρόπο διαχείρισης της θερμοκρασίας καλύτερο.

Ποια έκδοση μου προτείνεται να επιλέξω? Αξίζει τα επιπλέον 1200 ευρώ η Attraction?

_________________
C4 Hdi92 Attraction White


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 02 Μαρ 2013, 22:39 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Προβληματα σε ηλεκτρονικα και ιδιως σε αισθητηρες και clima δεν εχουν υπαρξει!!Αν δεν τα εχεις συνηθησει απο τα προηγουμενα σου αυτοκινητα τοτε δεν τα θες....ομως αν παρεις την Attraction και μαθεις με αυτα δεν μπορεις να τα αποχωρηστεις μετα!!τουτεστην εμπα στην νεα εποχη και θα σαρεσει!! :thumb Καλοριζικη οποια και αν ειναι!!

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 02 Μαρ 2013, 22:44 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Πάνο, καταρχήν καλώς όρισες.

Θα σου μιλήσω ειλικρινά, όπως θα μιλούσα στον αδερφό μου: Το C4 είναι ένα πολύ μοντέρνο, σύγχρονο, ασφαλές, ποιοτικό, άνετο και ανταγωνιστικό όχημα της κατηγορίας του. Η τιμή του δε, του δίνει κορυφαίο VFM, η επιλογή του κόσμου δύσκολα είναι λάθος.
Η αξιοπιστία των PSA μοντέλων έχει αυξηθεί κατακόρυφα τα τελευταία 5-6 χρόνια, ενώ από τη δεκαετία του 2000, η αύξηση των δεικτών αξιοπιστίας είναι με αριθμητική πρόοδο, ξεπερνώντας τα Ιταλικά μοντέλα που είχες ως τώρα. Θεωρώ λοιπόν πως θα σε ικανοποιήσει με το παραπάνω.
Τα παραπάνω δεν είναι δικά μου λόγια, αλλά δείκτες αξιοπιστίας χρηστών σε τεράστιες αγορές όπως Ην. Βασίλειο, Γερμανία, Ιταλία κλπ. Αυτά όσον αφορά την αξιοπιστία του μοντέλου.


Για την επιλογή της έκδοσης, θα πω το εξής: η Attraction αξίζει τα έξτρα 1200€, μιας και ο διζωνικός δουλεύει ομαλότερα σε σχέση με ένα μηχανικό κλιματισμό, η οθόνη τύπου C είναι χρησιμότατη (το μετάνιωσα που δε τη πήρα) καθώς και το USB θα σου δώσει μεγάλη ελευθεριά στη μουσική διασκέδαση. Οι αισθητήρες φωτός-βροχής δουλεύουν ικανοποιητικότατα, η μνήμη στο cruise control είναι μεγάλη βοήθεια στο ταξίδι ενώ ο ηλεκτροχρωματικός καθρέφτης συνεπικουρεί στην ξεκούραση/ασφάλεια κατά τη νυχτερινή οδήγηση.

Η ερώτηση όμως παραμένει: Trend Plus ή Attraction; Αν λοιπόν σου "περισσεύουν" τα 1200€ και δε τα κλαις κόβοντας τα από αλλού, με κλειστά μάτια Attraction. Αν ζορίζεσαι ή θεωρείς πως θα σε στριμώξει η επιλογή της Attraction, η Trend Plus θα σε ικανοποιήσει με το παραπάνω.

Με τη οικονομική, πάντως, γενική κατάσταση που διανύουμε και τη δύσκολη επιστροφή στις χρυσές εποχές, τα νέα αυτοκίνητα τα φορτωνόμαστε για αρκετά χρόνια πλέον. Με αυτή τη λογική, πάρε ότι καλύτερο μπορείς :thumb

Με το καλό λοιπόν και ελπίζω να βοήθησα :salute

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 00:57 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
:welc Πάνο!

Η δική μου η γνώμη είναι ότι σάν "πακέτο", είναι καλά τα λεφτά.
Η κακή φήμη... όπως θα διαπιστώσεις είναι ένα ωραίο μεγάλο παραμύθι!
...απο κεί και πέρα, (επειδή εγώ δέν είμαι λάτρης των αυτοματισμών και των διζωνικών clima κλπ...κλπ...) εάν δέν είσαι κι εσύ, υπάρχει και η λύση να βάλεις μεμονομένα αυτό που σε ενδιαφέρει απο το όλο πακέτο, π.χ. οθόνη και τεμπέλη, και να σου έρθει φθηνότερα.
Άν όμως σου αρέσει η χλίδα...τότε συμφέρει όλο το πακέτο. :thumb


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 02:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
Επειδη εχω την attraction, θα σου ελεγα μην κανεις το λαθος και......δεν την παρεις. Τιποτε αλλο. Αν θελεις λεπτομερειες θα σου πω. Εγω δεν μπορω πλεον χωρις bluetooth, εντο εταξυ ειναι καιμκορυφαιο, τοσο στος παρεχομενες λειτουργιες,,οσο και στην ποιοτητα. Ομδιζωνικος ειναι αποστευτος ειδικα στις 3 λειτουργιες, soft, normal, strong λειτουργια ειναιμπραγατικα σωτηριο. Υαλοκαθαριστηρες και αυτοματα φωτα ειναι απιστευτης ευκολιας λειτουργιες που εγω δεν μπορω να ζησω χωρις. Η οθονη αναβαθμιζει ολο το αμαξι, για τον τεπελη.....τι να πω,για τους αποθηκευτικους παλι τα ιδια, ο ηλεκτροχρωματικος για εμενα αποτελει εξοπλισμομασφαλειαςμεπρεπε να τον εχουν ολα τα αυτοκινητα. Ο μνημεςκαι η οσφυικη για εμενα ειναι αχρηστα......
Για εμενα ο εξοπλισμος χωριζεται συις κατηγοριες που χρησιμοποιω και που δεν χρησιμοποιω. Η attractionnειναιμολη για εμενα και την χρησιμοποιω, δεν εχειμζαντες, σποιλερ και αλλες επειδικτικες αηδιες, εχει μονο εξοπλισμο που χρησιμοπεις, αρα ο αγοραζεις ετσι.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 09:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
Καλώς όρισες στη παρέα του gcc Πάνο :salute

Πράκτορας έγραψε:

Trend Plus ή Attraction; Αν λοιπόν σου "περισσεύουν" τα 1200€ και δε τα κλαις κόβοντας τα από αλλού, με κλειστά μάτια Attraction. Αν ζορίζεσαι ή θεωρείς πως θα σε στριμώξει η επιλογή της Attraction, η Trend Plus θα σε ικανοποιήσει με το παραπάνω.

Με τη οικονομική, πάντως, γενική κατάσταση που διανύουμε και τη δύσκολη επιστροφή στις χρυσές εποχές, τα νέα αυτοκίνητα τα φορτωνόμαστε για αρκετά χρόνια πλέον. Με αυτή τη λογική, πάρε ότι καλύτερο μπορείς :thumb

:salute


:agree

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 10:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2012, 19:10
Δημοσιεύσεις: 659
Τοποθεσία: Βραχάτι
Εικόνες: 0
Πάνο καλως όρισες !
Θα συμφωνήσω κι εγώ με το Δημήτρη ...

_________________
Μάκης
_____________________________________________________________________________________________________

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"
"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

_____________________________________________________________________________________________________
C4 hdi 90 Hp Attraction


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 10:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2013, 19:37
Δημοσιεύσεις: 873
Εικόνες: 0
Φιλε πανο καλως ηρθες στην παρεα της Γαλλιδας πλανευτρας να εισαι σιγουρος πως οταν θα καθισεις πισω απο το περα του δεοντος αναπαυτικο βολαν δεν θα θελεις να κατεβεις και θα ανυπομονεις για την επομενη βολτα, ναι πλεον θα ειναι βολτα και οχι ταλαιπωρια θα νιωσεις ξανα τη χαρα της οδηγησης.Τωρα οσον αφορα το διλημα που θετεις,οπως διαπιστωνεις απο την υπογραφη μου εγω επελεξα το Attraction και να ξερεις δεν το μετανιωσα καθολου γιατι αυτα που σου προσφερει ειναι παραπανω απο τα 1200 ευρω που κοστιζει και ισως αργοτερα να στεναχωριεσαι που δεν τα εδωσες.Βεβαια αν πιστευεις οτι θα σου λειψουν και οτι θα δυσκολευτεις απο 1200 ευρω τοτε και το Trend plus ειναι μια πολυ καλη επιλογη.Εγω παντος ειπα θα το εχω που θα το εχω για πολλα χρονια ας το εχω οπως το γουσταρω εγω. :c4

_________________
C4 Hdi 90 Attraction Noir BLACK...αμ πως


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 10:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 14 Ιουν 2012, 21:05
Δημοσιεύσεις: 57
Gps να φανταστώ δεν εχει ούτε η attraction? Ξέρει κανεις τιμή?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 10:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2013, 19:37
Δημοσιεύσεις: 873
Εικόνες: 0
Αν εννοεις το εργοστασιακο Navigation 1200 euros και 3 μηνες αναμονη

_________________
C4 Hdi 90 Attraction Noir BLACK...αμ πως


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 12:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Μαρ 2013, 21:02
Δημοσιεύσεις: 226
Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για το θερμό καλωσόρισμα και τις απόψεις σας επί του θέματος.

Στις μέχρι σήμερα αγορές αυτοκινήτων, πάντοτε επέλεγα τις "πλούσιες" εκδόσεις και η εμπειρία μου λέει ότι αυτές τις εκδόσεις τις "χαίρεσαι" μεν, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ανεβάζουν την αξία του αυτοκινήτου. Τι θέλω να πω....σε 5-6 χρόνια από σήμερα η trend plus και η Attraction θα έχουν πιθανότατα την ίδια μεταπολιτική αξία. Όταν κάποιος έμπορος/αντιπροσωπεία αγοράζει, δεν τον ενδιαφέρει ο επιπλέον εξοπλισμός, ενώ αντίθετα όταν πουλάει μπορεί να σου αναφέρει μέχρι και την ύπαρξη του τεμπέλη ως κίνητρο. Κάτι τέτοιο διαπίστωσα και πριν λίγες ημέρες όταν η αντιπροσωπεία κοστολόγησε το αυτοκίνητο μου στις 2.000 ευρώ, λιγότερο δηλαδή από ότι τιμολογούνται μόνο οι 17αρες abarth ζάντες μου και τα φρένα abarth :) Δεν "καρπώθηκα" δηλαδή έστω και μέρος των επιπλέον 2500-3000 ευρώ που είχα δαπανήσει τότε, κατά την διαδικασία της αγοράς του.

Όσον αφορά το διζωνικό κλίμα οι μέχρι σήμερα εντυπώσεις μου από τους Ιταλούς ΔΕΝ ήταν και οι καλύτερες. Υπήρχαν αρκετά προβλήματα με τους αισθητήρες θερμοκρασίες και αν ο κλιματισμός θα έπρεπε να βγάλει κρύο ή ζέστη, ανάλογα με την εξωτερική θερμοκρασία. Ελπίζω στο PSA Group να έχουν κάνει καλύτερη και πιο αξιόπιστη δουλειά.
Επειδή είδα και τις δύο εκδόσεις στο C4, παρατήρησα ότι είτε επιλέξεις A/C, είτε CLIMA, χρησιμοποιείται ο ίδιος μηχανισμός με την διαφορά ότι στο κλίμα μπορείς να ρυθμίζεις με μεγαλύτερη ευκολία την θερμοκρασία. Στην ουσία δηλαδή δεν αλλάζει κάτι μηχανικά...η διαφορά είναι περίπου σαν να έχουμε να επιλέξουμε μεταξύ ηλεκτρονικού ή παλιού αναλογικού θερμοστάτη στα καλοριφέρ του σπιτιού μας. Στην περίπτωση βέβαια του διζωνικού κλίματος υπάρχει και δεύτερος κομπρέσορας που ενεργοποιείται μόνο όταν κλείνουμε την λειτουργία auto.

Τα έβαλα κάτω και πάλι...από την μία λέω 1200 ευρώ είναι το κόστος των Service για 8 χρόνια !!!! (μ.ο. 150 ευρώ τον χρόνο). Από την άλλη όμως και λαμβάνοντας υπόψη κυρίως τις απόψεις σας αλλά και ένα επίκαιρο για την εποχή μας γνωμικό που λέει...."είμαι πολύ φτωχός για να ψωνίζω φτηνά πράγματα" θα κινηθώ κατά 90% προς την ATTRACTION.

Ευχαριστώ και πάλι.

Υ.Γ (1) : Δεν ξέρω τι ίσχυε μέχρι σήμερα, πάντως χτες που ξαναείδα τα κλειδιά της Attraction είναι εντυπωσιακά καλύτερα και ποιοτικότερα από της Trend plus. (και μάλιστα δίνουν δύο ίδια...)
Υ.Γ (2) : Στις καινούργιες εκδόσεις ATTRACTION τα χειριστήρια τηλεφώνου κτλ έχουν ενσωματωθεί στα ήδη υπάρχοντα χειριστήρια της Trend plus. Για παράδειγμα εκεί που η trend plus είχε το SRC τώρα υπάρχει και το τηλέφωνο. Το ίδιο κουμπί δηλαδή κάνει δύο λειτουργίες...το ίδιο ισχύει και για μερικά ακόμη buttons.
Υ.Γ (3) : Τα πίσω φιμέ τζάμια των επιβατών διατίθενται πλέον με έξτρα κόστος στην Attraction....έχει παραμείνει μόνο το φιμέ της 5ης πόρτας.
Υ.Γ (4) : Η αντιπροσωπεία που πήγα δεν ενσωματώνει τον συναγερμό στα υπάρχοντα κλειδιά...απαράδεκτο κατά την γνώμη μου εν έτη 2013. Πρέπει να κουβαλάς και το τηλ/στήριο του συναγερμού μαζί. Θα προτιμήσω να τοποθετήσω αλλού συναγερμό.
Υ.Γ (5) : Μια τελευταία ερώτηση για το δερμάτινο τιμόνι....το είδα λίγο λεπτό το δέρμα, λίγο ευαισθητο...κάτι τέτοιο αποκόμισα. Θέλει ιδιαίτερη προσοχή εσείς που το χρησιμοποιείται χρόνια?

_________________
C4 Hdi92 Attraction White


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 14:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
ΥΓ 1. Τα κλειδια ομορφα η ασχημα κανουν την ιδια δουλεια, παντως αυτα που εχω εγω ειν αι ταιδια με αυτα που δινει η Audi στο νεο Α3 της HELA, και ειναι εξαιρετικα μετα απο ενα χρονο το ενα που χρησιμοποιω , ειναι πραγματικα σαν καινουργιο, μην κολλας ομως στα κλειδια κανουν την ιδια δουλεια.
ΥΓ.2 ναι δυστυχως, το ειδα και εγω εχθες , μου εκανε ασχημη εντυπωση, κυριως επειδη το τιμονι δειχνει τωρα λιγο παρατερο σε σχεση με το δικο μου, επισης με βολεψαν πολυ τα εξειδικευμενα κουμπια του τηλεφωνου, αλλα και του φωτισμου καμπινας. Εν παση περιπτωση δεν ξερω πως δουλευει τωρα αλλα δεν νομιζω να ειναι μεγαλο προβλημα.
ΥΓ.3 Ναι αυτο ειναι βλακεια, μιας και δεν μιλαμε για απλες μεμβρανες , αλλα μιλαμε για εντονα φιμε τζαμια. Ειναι κριμα που εφυγαν γιατι για τα παιδια ειναι φοβερα.
ΥΓ.4 Εμενα μου τον εβαλαν στον META Hpa απαιτησε το
ΥΓ. Προχωρα στο επομενο, το τιμονι ειναι αψογο, με διαφορα το πιο ποιοτικο δερμα, πηγαινε και δες οποιο αμαξι θελεις , θα σου πω το μυστικο του και πως μετα απο ενα χρονο και 15κ χιλιομετρα το εχω κανει καλυτερο απ οτι το ελαβα tip- μωρομαντηλα! -

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 14:18 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
panos_thesniki έγραψε:
Υ.Γ (5) : Μια τελευταία ερώτηση για το δερμάτινο τιμόνι....το είδα λίγο λεπτό το δέρμα, λίγο ευαισθητο...κάτι τέτοιο αποκόμισα. Θέλει ιδιαίτερη προσοχή εσείς που το χρησιμοποιείται χρόνια?

Πάνο οτι και να πάρεις να είναι καλοτάξιδο.Εγώ είχα Alfa romeo και ford mondeo. Το δέρμα που έχει η C4 στο τιμόνι είναι απο τα καλύτερα που υπάρχουν το οποίο το διαπίστωσα και εγώ ο ίδιος σε σχέσει με τα ιχ που είχα αλλά μου το είπε και δερματάς για αυτοκίνητα.(πως μου το είπε δεν θυμαμε) Είδα δερμάτινι τιμόνι απο νεα octavia και στο αριστερο μέρος ειχε αρχίσει να αλλάζει χρώμα και γίνετε σαγρέ .Συνεννοήτε τωρά με την αντιπροσωπεία να του το αλλάξουν.(σιγά μην το αλλάξουν). Τα παραπανω καλούδια να δεις που κάποια στιγμη θα πεις "τελικα καλά έκανα και πηρα attraction" παντα βεβαια σε συνάρτηση με το budget και χωρίς να ζοριστεις. Ενας φίλος που πήρε το απλο(το πολύ απλο ομως)πολλά πράγματα τα εβαλε μετά με τρέξιμο και πρέπει να του ήρθε παραπάνο. Νατος.
viewtopic.php?f=66&t=9933
Το παλικάρι με αυτά που έχει κάνει μας εντυπωσίασε όλους. :salute :salute

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 15:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2013, 19:37
Δημοσιεύσεις: 873
Εικόνες: 0
Φιλε Πανο αποψη μου ειναι οσο αφορα τον εξοπλισμο να μην αγοραζω με γνομονα την μεταπωλητικη του αξια εδω η πορσε κανει πλεον 12000 αυτοι τι να πουνε που αγορασαν με 60και 70000 Ε αλλα κοιταω ο εξοπλισμος να ικανοποιει τα γουστα μου και να βοηθαει την ανεση μου.

_________________
C4 Hdi 90 Attraction Noir BLACK...αμ πως


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επιλογή έκδοσης Citroen C4 Hdi 92
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2013, 19:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Μαρ 2013, 21:02
Δημοσιεύσεις: 226
dasimo έγραψε:
ΥΓ 1. Τα κλειδια ομορφα η ασχημα κανουν την ιδια δουλεια, παντως αυτα που εχω εγω ειν αι ταιδια με αυτα που δινει η Audi στο νεο Α3 της HELA, και ειναι εξαιρετικα μετα απο ενα χρονο το ενα που χρησιμοποιω , ειναι πραγματικα σαν καινουργιο, μην κολλας ομως στα κλειδια κανουν την ιδια δουλεια.

Δεν αναφέρομαι στην ομορφιά, αλλά στην ποιότητα. Να μην ξεχαρβαλώνουν μετά από μερικούς μήνες χρήσης, όπως συνέβει πριν μερικά χρόνια με το κλειδί ενός φίλου με Peugeot 207 (πρέπει να είναι το αντίστοιχο που χρησιμοποιείται στην Trend+). Τα κλειδιά της Attraction είναι κορυφαία σε κατασκευή, όσο τα είδα.

dasimo έγραψε:
ΥΓ.2 ναι δυστυχως, το ειδα και εγω εχθες , μου εκανε ασχημη εντυπωση, κυριως επειδη το τιμονι δειχνει τωρα λιγο παρατερο σε σχεση με το δικο μου, .

Υποτίθεται το κάνανε για καλύτερη λειτουργικότητα, αλλά το πιθανότερο είναι για εξοικονόμιση κόστους. Θα συμφωνήσω ότι το προηγούμενο ήταν πιο elegance.

_________________
C4 Hdi92 Attraction White


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 45 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Σφάλματα P1340, P0420, P0354, P0304 σε Citroen C4 1.4 2007
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: loeb
Απαντήσεις: 2
CITROEN C2 ΚΙΤΡΙΝΟ ΥΓΡΟ ΣΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟΥ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Nikolas1980
Απαντήσεις: 8
Citroën C4 Exclusive - Η κορόνα μου
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: Reizakos
Απαντήσεις: 309
ΥΓΡΑΕΡΙΟ / LPG Citroen C5
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 202
Citroen xarra picasso προβλήματα με τα φλας
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Nikos paraskevas
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια