Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:21 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Μαρ 2013, 11:32 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
:agree :agree :agree Tzakos team :thumb
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Μαρ 2013, 20:34 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Tzakos έγραψε:
Βάγγο δεν τα έχεις αλλάξει? :hmm

Θα πω όχι :shy αλλά μην αρχίζεις να φωνάζεις. Δεν υπάρχει δεκάρα τσακιστή. :(

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Μαρ 2013, 20:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Καλά ρε δεν ντρέπεσαι λίγο? :rop

Τα δίνω και με άτοκες τρείς δόσεις. :thumb

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Μαρ 2013, 20:46 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Tzakos έγραψε:
Καλά ρε δεν ντρέπεσαι λίγο? :rop

Τα δίνω και με άτοκες τρείς δόσεις. :thumb

:shy :shy :shy :shy

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 11:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Μαρ 2013, 21:02
Δημοσιεύσεις: 226
Respect στην γνώμη των ατόμων που έχουν πολύ μεγαλύτερες γνώσεις στο θέμα....απλά ανατωτιέμαι γιατί η ιδια η αντιπροσωπεία δεν προτείνει γρηγορότερη αντικατάσταση των πρώτων λαδιών αφού θα καρπώνονταν εύκολα και γρήγορα 100 ευρώπουλα?

_________________
C4 Hdi92 Attraction White


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 11:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 19:48
Δημοσιεύσεις: 4375
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Γνώμη μου, διότι μετά είναι πολύ εύκολο να την κατηγορήσουν πολλοί ανίδεοι ότι τα αμάξια της φίρμας είναι αναξιόπιστα και πολύ ευαίσθητα, ενώ της ανταγωνιστικής φίρμας δεν έχουν ανάγκη για αλλαγή λαδιών τόσο νωρίς.

_________________
Εικόνα

-C4 1.6 THP
-C3 1.4 diesel


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 11:51 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Η εκάστοτε αντιπροσωπεία, ακολουθεί τις οδηγίες τους εισαγωγέα που ακολουθεί της οδηγίες του κατασκευαστή. Αν και όχι πάντα...

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 12:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Φεβ 2012, 16:42
Δημοσιεύσεις: 131
Παιδιά εγώ άκουσα την αντιπροσωπία και τα λάδια τα άλλαξα στα 10000 χλμ όπως μου είπαν. Ελπίζω να μην ήταν λάθος, αν και τα περισσότερα χλμ ήταν στον αυτοκινητόδρομο Αθηνών - Λάρισας χωρίς να ζορίζεται.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 16:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
Ψυχραιμια! Αν τα λαδια αλλαζοντουσαν ετσι και για πλακα η οικολογικη καταστροφη θα ηταν φοβερη! ο Κατασκευαστης λεει 20 χιλιαδες χιλιομετρα. Εγω πηγα στα 8 χιλιαδες αντιπροσωπεια.....ειπα στα παιδια ξεβρακωστε την και αλλαξτε της λαδια, φιλτρα! Ο Ιδιοκτητης της αντιπροσωπειας μετρησε τα λαδια, προσεθεσε περιπου 100 ml λαδι και μου ειπε αντε στην ευχη του Θεου! Γυρισα στα 11 χιλιαδες χιλιομετρα και τους ειπα αλλαγη τωρα! Μου ειπαν δεν χρειαζεται! Τους ειπα δεν με νοιαζει....αλλαγη τωρα. ΟΚ μου ειπαν , αλλαξαμε τα λαδια και εφυγα. Γνωμη μου εκ των υστερων ειναι οτι ο κατασκευαστης και ο αντιπροσωπος εχουν δικιο. Δεν χρειαζεται αλλαγη, αλλα αλλαγη στους φοβους μας. Μην πανικοβαλουμε ετσι τον κοσμο , γνωμη μου!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 17:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2012, 16:58
Δημοσιεύσεις: 336
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Ν.Καλλικράτεια
Φίλε dasimo δεν τίθεται θέμα πανικού νομίζω.Ούτε είναι υποχρεωτικό να γίνει.Αν θέλει κάποιος το κάνει αν πάλι δεν θέλει δεν τρέχει τίποτα.Απλά είναι για προστασία του κινητήρα.Εγώ το προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα(Ιταλικό)μου τα είχαν κάνει τσουρέκια ότι θα καίει λάδια σαν τρελό!Ο κατασκευαστής έλεγε αλλαγή κάθε 20000 χλμ.Άλλαξα στις 5000 μετά στις 10000,και στην συνέχεια ανα 10000 χλμ.Το αυτοκίνητο πουλήθηκε με 193000 χλμ. και άρχισε να τσιμπάει από τις 150000 και μετά,300ml από αλλαγή σε αλλαγή.
Χωρίς παρεξήγηση έτσι?

_________________
Citroen C5 hdi 1.6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 18:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2012, 17:31
Δημοσιεύσεις: 56
Εικόνες: 1
dasimo έγραψε:
Ψυχραιμια! Αν τα λαδια αλλαζοντουσαν ετσι και για πλακα η οικολογικη καταστροφη θα ηταν φοβερη! ο Κατασκευαστης λεει 20 χιλιαδες χιλιομετρα. Εγω πηγα στα 8 χιλιαδες αντιπροσωπεια.....ειπα στα παιδια ξεβρακωστε την και αλλαξτε της λαδια, φιλτρα! Ο Ιδιοκτητης της αντιπροσωπειας μετρησε τα λαδια, προσεθεσε περιπου 100 ml λαδι και μου ειπε αντε στην ευχη του Θεου! Γυρισα στα 11 χιλιαδες χιλιομετρα και τους ειπα αλλαγη τωρα! Μου ειπαν δεν χρειαζεται! Τους ειπα δεν με νοιαζει....αλλαγη τωρα. ΟΚ μου ειπαν , αλλαξαμε τα λαδια και εφυγα. Γνωμη μου εκ των υστερων ειναι οτι ο κατασκευαστης και ο αντιπροσωπος εχουν δικιο. Δεν χρειαζεται αλλαγη, αλλα αλλαγη στους φοβους μας. Μην πανικοβαλουμε ετσι τον κοσμο , γνωμη μου!

Ψυχραιμία..θα συμφωνήσω..και εγώ....και θα καταθέσω και τον προβληματισμό μου...ρε παιδια εμπιστευτήκαμε την Citroen εκθειάζουμε εδώ μέσα κάθε μέρα...!!!πόσο καλή επιλογή κάναμε...και πολύ σωστά...και όταν φτάνουμε στο γνωστό θέμα με τα λάδια..!!!βγάζουμε όλοι τις αμφιβολίες μας..λες και αν υπήρχε κάποιο σοβαρό πρόβλημα η εταιρία...8α ρίσκαρε..με τις εγγυήσεις που έχει δώσει κιόλας..μην μας στεναχωρήσει (ενώ το έχουμε αγοράσει το αυτοκίνητο..!!) να μας πεί ότι τα πρώτα λάδια πρέπει να τα αλλάξουμε στα 5.000 η στα 10.000 χιλιομετρα ... :laugh μη μας πω κιόλας ότι εαν το έκανε θα είμασταν και ευχαριστημένοι..!!

_________________
Γιώργος Citroen C4 1.6 e-hdi 112 MCP STT 5,4lt/100


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 22:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
dasimo έγραψε:
Ψυχραιμια! Αν τα λαδια αλλαζοντουσαν ετσι και για πλακα η οικολογικη καταστροφη θα ηταν φοβερη! ο Κατασκευαστης λεει 20 χιλιαδες χιλιομετρα. Εγω πηγα στα 8 χιλιαδες αντιπροσωπεια.....ειπα στα παιδια ξεβρακωστε την και αλλαξτε της λαδια, φιλτρα! Ο Ιδιοκτητης της αντιπροσωπειας μετρησε τα λαδια, προσεθεσε περιπου 100 ml λαδι και μου ειπε αντε στην ευχη του Θεου! Γυρισα στα 11 χιλιαδες χιλιομετρα και τους ειπα αλλαγη τωρα! Μου ειπαν δεν χρειαζεται! Τους ειπα δεν με νοιαζει....αλλαγη τωρα. ΟΚ μου ειπαν , αλλαξαμε τα λαδια και εφυγα. Γνωμη μου εκ των υστερων ειναι οτι ο κατασκευαστης και ο αντιπροσωπος εχουν δικιο. Δεν χρειαζεται αλλαγη, αλλα αλλαγη στους φοβους μας. Μην πανικοβαλουμε ετσι τον κοσμο , γνωμη μου!


Εάν αναφέρεσαι σε μένα,εγώ μίλησα για την πρώτη αλλαγή,όχι για διαστήματα αλλαγών.
Δόξα το Θεό,τα δικά μου λιπαντικά αλλάζονται κάθε 30.000 χλμ.
Οπότε όπως καταλαβαίνεις είμαι φάν των μεγάλων διαστημάτων αλλαγής,επειδή ξέρω πολύ καλά,τι πουλάω.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 22:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 03 Δεκ 2012, 15:41
Δημοσιεύσεις: 170
Tzakos έγραψε:
dasimo έγραψε:
Ψυχραιμια! Αν τα λαδια αλλαζοντουσαν ετσι και για πλακα η οικολογικη καταστροφη θα ηταν φοβερη! ο Κατασκευαστης λεει 20 χιλιαδες χιλιομετρα. Εγω πηγα στα 8 χιλιαδες αντιπροσωπεια.....ειπα στα παιδια ξεβρακωστε την και αλλαξτε της λαδια, φιλτρα! Ο Ιδιοκτητης της αντιπροσωπειας μετρησε τα λαδια, προσεθεσε περιπου 100 ml λαδι και μου ειπε αντε στην ευχη του Θεου! Γυρισα στα 11 χιλιαδες χιλιομετρα και τους ειπα αλλαγη τωρα! Μου ειπαν δεν χρειαζεται! Τους ειπα δεν με νοιαζει....αλλαγη τωρα. ΟΚ μου ειπαν , αλλαξαμε τα λαδια και εφυγα. Γνωμη μου εκ των υστερων ειναι οτι ο κατασκευαστης και ο αντιπροσωπος εχουν δικιο. Δεν χρειαζεται αλλαγη, αλλα αλλαγη στους φοβους μας. Μην πανικοβαλουμε ετσι τον κοσμο , γνωμη μου!


Εάν αναφέρεσαι σε μένα,εγώ μίλησα για την πρώτη αλλαγή,όχι για διαστήματα αλλαγών.
Δόξα το Θεό,τα δικά μου λιπαντικά αλλάζονται κάθε 30.000 χλμ.
Οπότε όπως καταλαβαίνεις είμαι φάν των μεγάλων διαστημάτων αλλαγής,επειδή ξέρω πολύ καλά,τι πουλάω.


Και στα πόσα χιλιόμετρα προτείνεις την πρώτη αλλαγή...;;;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 22:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 06 Μαρ 2013, 16:49
Δημοσιεύσεις: 9
Καλησπέρα σε όλους. Διαβάζω εδώ και καιρό το συγκεκριμένο thread και με βοήθησε στο να επιλέξω τη C4 115 e-hdi STT. Το πρώτο μου γαλλικό. Σήμερα μπήκε η παραγγελία και σε κάνα μήνα θα την έχω μιας και είναι στο λιμάνι.

_________________
C4 1.6 SST 115 e-hdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική συζήτηση για C4 Diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Μαρ 2013, 22:46 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Με το καλό να τη παραλάβεις! Τυχερός που σου έρχεται σύντομα σχετικά.

Καλώς όρισες στους Γαλλόφιλούς :thumb

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 121 από 887 [ 13301 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 887  Επόμενο



Συναφή θέματα

Συζήτηση περί Λαδιών (Μάρκες - Τύποι)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 586
bx 1.9 diesel
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: lary22
Απαντήσεις: 9
Αγορά C5 Tourer 2012 diesel
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
C2 diesel ανεβασμα στροφων κατα την αλλαγη ταχυτητας
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: alex_c2_diesel
Απαντήσεις: 3
Αγορά μεταχειρισμένου c3 diesel 1.5 75hp 2017
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 12
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια