Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Γενικά  »  Δ.Τ. Citroen Hellas


[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:35 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Απρ 2013, 11:35 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1939
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
Εικόνα

ΟΜΠΡΕΛΑ… ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ

Η Citroën πρωτοπορεί για ακόμα μία φορά, παρέχοντας μία ομπρέλα προστασίας στους κατόχους των μοντέλων της. Χάρη στην διάθεση του προγράμματος επέκτασης εργοστασιακής εγγύησης, συνολικής διάρκειας 5ετών, καθώς και ενός ολοκληρωμένου πακέτου προγραμμάτων συντήρησης για αυτοκίνητα 5 έως 15 ετών, οι κάτοχοι μοντέλων της Citroën, απολαμβάνουν υπεύθυνη, ποιοτική, αλλά και προσιτή φροντίδα για το αυτοκίνητο τους.
Οι επισκέπτες της ιστοσελίδας www.citroen.gr, μπορούν να δουν αναλυτικά τα πλεονεκτήματα που προσφέρουν οι συγκεκριμένες ενέργειες, καθώς βέβαια και το ακριβές κόστος των επισκευών που συμπεριλαμβάνονται στα πακέτα συντήρησης.


Πακέτα Συντήρησης Citroën

Με στόχο την αξιόπιστη και υπεύθυνη επισκευή, εξασφαλίζοντας παράλληλα το μικρότερο δυνατό κόστος, η Citroën, για μια σειρά δημοφιλών εργασιών συντήρησης, δημιούργησε ειδικά πακέτα τα οποία προσφέρονται σε εξαιρετικά χαμηλές τιμές. Χωρίς καμία έκπτωση στην ποιότητα των εργασιών και των ανταλλακτικών, ο πελάτης έχει τη δυνατότητα να αντικαταστήσει εξαιρετικής σημασίας για την ασφάλεια του αυτοκινήτου του εξαρτήματα (τακάκια, αμορτισερ, συμπλέκτη, κ.α.), πάντα από το εξειδικευμένο προσωπικό του επισήμου δικτύου επισκευαστών και βέβαια με την εγγύηση Citroën. Τα συγκεκριμένα πακέτα αφορούν αυτοκίνητα 5 έως 15 ετών, ενώ στην ιστοσελίδα www.citroen.gr οι επισκέπτες μπορούν να δουν αναλυτικά τις εξαιρετικά συμφέρουσες τιμές (συμπεριλαμβάνουν εργασία, ανταλλακτικά και Φ.Π.Α.) για κάθε πακέτο, ανάλογα με το μοντέλο της επιλογής τους.

Citroën Economy Service

Το επιτυχημένο πρόγραμμα «Citroën Economy Service» αποτελεί ένα προνομιακό πρόγραμμα συντήρησης, το οποίο μέσω του δικτύου εξουσιοδοτημένων επισκευαστών, δίνει τη δυνατότητα στους κατόχους παλαιότερων αυτοκινήτων Citroën να διατηρήσουν σε άριστη κατάσταση το αυτοκίνητο τους με εξαιρετικά χαμηλό κόστος. Συγκεκριμένα, για αυτοκίνητα Citroën ηλικίας από 5 έως 15 ετών, το «Citroën Economy Service» προσφέρει την αντικατάσταση μιας σειράς απαραιτήτων για την καλή λειτουργία του αυτοκινήτου αναλώσιμων, καθώς και ένα λεπτομερή έλεγχο του αυτοκινήτου με μόλις 125 € (η τιμή περιλαμβάνει Φ.Π.Α., εργασία και ανταλλακτικά).
Πέρα από την ιδιαίτερα προσιτή τιμή, το «Citroën Economy Service» διασφαλίζει στους κατόχους, ότι η συντήρηση του αυτοκινήτου τους γίνεται από εξειδικευμένο προσωπικό με 12μηνη εγγύηση εργασιών, ανταλλακτικά σύμφωνα με τις προδιαγραφές του κατασκευαστή που επίσης συνοδεύονται από 12μηνη εργοστασιακή εγγύηση, καθώς και γραπτό πιστοποιητικό ελέγχου ποιότητας Citroën.

Accident Care από την Citroën

Πρόκειται για ένα πρωτοποριακό πρόγραμμα, με 24ωρη πανελλαδική κάλυψη, το οποίο παρέχει δωρεάν οδική μεταφορά σε περίπτωση ατυχήματος, φροντίδα ατυχήματος (ασφαλιστικού τύπου) καθώς και πλήθος προνομίων. Ουσιαστικά με το «Accident Care» σε περίπτωση ατυχήματος ο οδηγός-ιδιοκτήτης απαλλάσσεται από τις συνήθεις χρονοβόρες και πολύπλοκες διαδικασίες που προκύπτουν, ενώ παράλληλα εξασφαλίζει την επισκευή του αυτοκινήτου του από εξειδικευμένο προσωπικό με τη χρήση καινούργιων, γνήσιων ανταλλακτικών (ανεξάρτητα από την ηλικία του αυτοκινήτου), διασφαλίζει την 12ετη αντισκωριακή εγγύηση του κατασκευαστή και βεβαίως λαμβάνει γραπτή εγγύηση 1 έτους για τις εργασίες και τα ανταλλακτικά. Ακόμα και στην περίπτωση που το ατύχημα οφείλεται σε ιδία υπαιτιότητα ο οδηγός λαμβάνει όλα τα παραπάνω προνόμια και εξασφαλίζει ότι το όχημα του θα επισκευαστεί με το ελάχιστο δυνατό κόστος και βέβαια τη σιγουριά που παρέχει ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο.

Δωρεάν προέλεγχος Κ.Τ.Ε.Ο.

Με στόχο την ταχύτερη, αλλά και οικονομικότερη ολοκλήρωση του υποχρεωτικού από το νόμο ελέγχου Κ.Τ.Ε.Ο., η Citroën προσφέρει έναν εντελώς δωρεάν προέλεγχο. Χάρη σε αυτή την υπηρεσία αποφεύγονται οι δυσάρεστες εκπλήξεις κατά τη διενέργεια του ελέγχου, καθώς και το επιπρόσθετο κόστος, αλλά και χρόνο σε περίπτωση επανελέγχου. Χωρίς την παραμικρή δέσμευση από μέρους του ιδιοκτήτη για την πραγματοποίηση επιπλέον επισκευών, οι έμπειροι τεχνικοί του δικτύου της Citroën, θα ελέγξουν 76 σημεία του οχήματος και θα ενημερώσουν για τις πιθανές απαιτούμενες εργασίες, έτσι ώστε να όχημα να συμμορφώνεται απόλυτα με τη σχετική νομοθεσία.

Αθήνα, 8 Απριλίου 2013 ΔΤ: 11 / 2013

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Απρ 2013, 14:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Ιούλ 2009, 12:29
Δημοσιεύσεις: 1252
Δυστυχώς όμως Πρόεδρε δεν ισχύει για το δικό μου το μοντέλο και σίγουρα και για κάποια άλλα μέλη εδώ μέσα......


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Απρ 2013, 15:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
MAKRY...MALLIS έγραψε:
Δυστυχώς όμως Πρόεδρε δεν ισχύει για το δικό μου το μοντέλο και σίγουρα και για κάποια άλλα μέλη εδώ μέσα......

Προφανώς δεν θα ισχύει για όλους ρε μακρυμάλλη... 5 ως 15 έτη λέει...
Μας τρολάρεις;;;;

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Απρ 2013, 11:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 06 Ιούλ 2009, 12:29
Δημοσιεύσεις: 1252
Μα του 2005 είναι το δικό μου MeddingMageGR, αλλά προφανώς δεν προσέχεις τον συνομιλητή σε μια συζήτηση.......


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Απρ 2013, 11:26 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Φρόνιμα..

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Απρ 2013, 13:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Μπραβο στη Citroen που δημιουργει τετοια προγραμματα, εστω και με ενα ευρος δεκαετιας!

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Απρ 2013, 16:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
Εμένα γιατί δε μου κάθονται καλά αυτά τα προγράμματα;;
Νομίζω πως δε πολυσυμφέρουν...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Απρ 2013, 19:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
:agree

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Απρ 2013, 19:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
MAKRY...MALLIS έγραψε:
Μα του 2005 είναι το δικό μου MeddingMageGR, αλλά προφανώς δεν προσέχεις τον συνομιλητή σε μια συζήτηση.......


Ποιά συζήτηση ρε μεγάλε? Θα μας τρελάνεις? 2ο μήνυμα ήταν το δικό σου, κάτω απο του προέδρου που έγραψε την ανακοίνωση!!! Δεν βλέπω καποια συζήτηση εδώ...

κάνω λάθος ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Απρ 2013, 12:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 07 Δεκ 2011, 21:49
Δημοσιεύσεις: 2130
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
ελα guyz ηρεμα :) :)

_________________
Η όραση ανήκει σε όλους ενώ η αντίληψη σε λίγους!!!
Citroen Xsara -Citroen C3- Citroen Ds3


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Απρ 2013, 00:01 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
GeoC4Madness έγραψε:
Εμένα γιατί δε μου κάθονται καλά αυτά τα προγράμματα;;
Νομίζω πως δε πολυσυμφέρουν...

Πω ρε αδερφακι μου μιζερια...κανεις σερβις σε πολλες μαρκες με 125€ σε εξουσιοδοτημενο? :rop
Οχι πειτε μου μια μαρκα που εχει βγαλει ενα τετοιο προγραμματακι για 5-15 ετων αυτοκινητα και μετα θα το βουλωσω και γω.

Εννοειται οτι μπορει να υπαρχουν και πιο φθηνες λυσεις, οπως ο μηχανικος της γειτονιας, αλλα τετοιες πρωτοβουλιες εγω μονο απο τη Citroen τις εχω δει.

Αντε πειτε ποια αλλη μαρκα/ες εχει/εχουν βγαλει τετοιο προγραμματακι... :hmm

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Απρ 2013, 07:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 07 Δεκ 2011, 21:49
Δημοσιεύσεις: 2130
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
πεζο !

_________________
Η όραση ανήκει σε όλους ενώ η αντίληψη σε λίγους!!!
Citroen Xsara -Citroen C3- Citroen Ds3


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Απρ 2013, 14:59 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1939
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
MAKRY...MALLIS έγραψε:
Μα του 2005 είναι το δικό μου MeddingMageGR, αλλά προφανώς δεν προσέχεις τον συνομιλητή σε μια συζήτηση.......


Δημητρη προφανως και ισχυει και για το δικο σου... Γιατι να μην ισχυει;;;

simos έγραψε:
πεζο !

Simo απο της peugeot λειπουν διαφορα οπως το service του a/c για παραδειγμα... Και οι τιμες ειναι πιο πανω...

Blanc έγραψε:
κανεις σερβις σε πολλες μαρκες με 125€ σε εξουσιοδοτημενο? :rop
Οχι πειτε μου μια μαρκα που εχει βγαλει ενα τετοιο προγραμματακι για 5-15 ετων αυτοκινητα και μετα θα το βουλωσω και γω.
...
Αντε πειτε ποια αλλη μαρκα/ες εχει/εχουν βγαλει τετοιο προγραμματακι... :hmm


θα συμφωνησω... :thumb

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Απρ 2013, 15:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Blanc έγραψε:
GeoC4Madness έγραψε:
Εμένα γιατί δε μου κάθονται καλά αυτά τα προγράμματα;;
Νομίζω πως δε πολυσυμφέρουν...

Πω ρε αδερφακι μου μιζερια...κανεις σερβις σε πολλες μαρκες με 125€ σε εξουσιοδοτημενο? :rop
Οχι πειτε μου μια μαρκα που εχει βγαλει ενα τετοιο προγραμματακι για 5-15 ετων αυτοκινητα και μετα θα το βουλωσω και γω.

Εννοειται οτι μπορει να υπαρχουν και πιο φθηνες λυσεις, οπως ο μηχανικος της γειτονιας, αλλα τετοιες πρωτοβουλιες εγω μονο απο τη Citroen τις εχω δει.

Αντε πειτε ποια αλλη μαρκα/ες εχει/εχουν βγαλει τετοιο προγραμματακι... :hmm


Η bmw έχει βγάλει το value service

http://www.bmw.gr/owners/service/bmw_value_care.html

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υπηρεσίες Citroën After Sales
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Απρ 2013, 16:52 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα και από εμένα. Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ να τα λέμε από κοντά, αλλά με δεδομένο ότι τον τελευταίο καιρό έχουμε (έχω) χαθεί καλό είναι και το διαδύκτιο =)

Σίγουρα κάθε εταιρεία προσπαθεί να κάνει το καλύτερο και να διατηρήσει τους πελάτες της όσο το δυνατόν πιο ευχαριστημένους. Νομίζω όμως ότι είναι πολύ σημαντικό στην περίπτωση της Citroen ότι τόσο το economy service, όσο και τα πακέτα συντήρησης, πέρα από τις προνομιακές χρεώσεις, πάνω απ' όλα είναι απόλυτα ξεκάθαρα.

Για παράδειγμα το economy service κοστίζει 125ευρώ με Φ.Π.Α. και αφορά όλα τα αυτοκίνητα 5-15 ετών. Αντίθετα της Peugeot όπως σωστά λέει και ο πρόεδρος δεν περιλαμβάνει τα ίδια ανταλλακτικά (π.χ. φίλτρο κλιματισμού ή φίλτρο βενζίνης) και το βασικότερο είναι ότι λέει από (και όχι με) 100ευρώ.

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι όλους μας ενδιαφέρει να συντηρούμε το αυτοκίνητο μας όσο πιο οικονομικά, αλλά και υπεύθυνα γίνεται. Τα πακέτα της Citroen νομίζω ότι προσφέρουν ακριβώς αυτή τη δυνατότητα με απόλυτα ξεκάθαρους όρους. Όπως και να έχει στις μέρες μας η σύγκριση είναι εύκολο να γίνει. =)

Καλό απόγευμα σε όλους

Ιάκωβος


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 18 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Απορία σχετικά με κατανάλωση Citroen C3 1.4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: nikoslykos
Απαντήσεις: 12
CITROEN BX DO-IT-YOURSELF SITE
Δ. Συζήτηση: BX
Συγγραφέας: thundermaster
Απαντήσεις: 10
CITROEN - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ
Δ. Συζήτηση: Θεσσαλονίκης
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Citroen c3 1.4 XTR αυτόματο
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Ο Quesnel θέλει τον Raikkonen στη Citroen και το 2011
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια