Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 20:38 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 02:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Ιαν 2014, 01:18
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: Κατερινη
Χαιρετω την παρεα ειμαι νεος μελος αλλα σαν παρακολουθω αρκετο καιρο. Αγορασα οταν πρωτοβγηκε ενα c3 diesel που με εχει δυσαρεστησει πολυ. Λογο δουλειας εχει αρκετα χιλιομετρα αφου ειμαι συνεχεια στους δρομους και ειναι και ο λογος που η επιλογη μου ηταν diesel. Πριν 1 χρονο μπορει και απο λαθος επιλογη πετρελαιου ενα γρέζι βουλωσε το ενα μπεκ με ανώφελες προσπαθειες καθαρισμου τελικα μου το αλλαξαν.
Αυτον τον χειμωνα σε τριήμερο στον αγιο αθανασιο στο καικματσαλαν οι θερμοκρασιες ηταν πολυ χαμηλες και το πρωι η εκκίνηση της μηχανης ηταν αδυνατη. τελικα πηγαινοντας στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι <<ετσι κανουν τα πετρελαια στα κρυα>>και <<επρεπε να βαλεις αντιπαγωγικο προσθετο>> και <<μπορει να δημιουργησες προβλημα>> απαντώντας το τρακτερ του παππου μου οχι τα συγχρωνα αυτοκινητα. Αφου ακρη δεν εβρισκα και αφου μεχρι -2 βαθμους δουλευε καλα λεω ας το, λες και ποσες φορες παω στα βουνα. πριν εναν μηνα αρχισε το αυτοκινητο και δεν τραβαγε καθολου με παιρνουσαν τα ποδηλατα σαν σταματημενο παω παλι αντιπροσωπεια το βαζουν στο διαγνωστικό δεν εβγαζε τιποτα. Μου λενε η ειναι η αντλια υψηλης :shy που να ευχεσαι λεει να μην ειναι γιατι ειναι και πανακριβη και πρεπει να την στειλουμε γαλλια και εαν εγκρινουν να μπει στην εγγυηση καλως, η εχεις θεμα με το φιλτρο μικροσωματιδιων που και αυτο παει γυρο στα 1500. :surprised λεει θα σου δωσουμε ενα προσθετο καυσιμου το οποιο ειναι ακριβο αλλα το εβαλα και θα σου κανουμε εναν καθαρισμο τον οποιο εκαναν. το αυτοκινητο παει λιγο καλυτερα αλλα οχι οπως πριν. Ειχε κανενας τετοια προβληματα γιατι αισθανομαι οτι αγορασα τρακτερ. ας με βοηθησει ενας καποιος. :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 08:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
:welc
Ποσα χλμ εχει το αυτοκινητο Κωστα ???
Service - συντηρηση που το εκανες ???

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 08:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 16 Σεπ 2012, 12:27
Δημοσιεύσεις: 1053
Καλώς ήρθες Κώστα.

Πες μας λίγο περισσότερα όπως λέει ο φίλος Βασίλης. Οι τιμές που σου ανέφεραν είναι για τσίρκο αρχικά αλλά καλό θα είναι να σου αναφέρουν εγγράφως οτι το αυτοκίνητο δεν μπορεί να κυκλοφορεί στα κρύα για να το γνωρίζουμε δηλαδή.

Βάλε κανένα καλό πετρέλαιο αρχικά, κανένα καθαριστικό και πές μας σε ποιά περιοχή είσαι μήπως και μπορεί κανένας φίλος να σε παραπέμψει κάπου για δεύτερη άποψη.

Καλημέρα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 09:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
Το φίλτρο σωματιδίων τι σχέση έχει με μια μηχανή που δεν παίρνει μπροστά...... Περίεργα μας τα λες, σου τα λένε....

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 10:39 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
:welc Κώστα!
Μέχρι στιγμής δεν έχει ακουστεί παρόμοιο πρόβλημα εδώ μέσα, αλλα η αλήθεια είναι ότι είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί στο πετρέλαιο.
Αυτός είναι ο φόβος του καθενός που έχει πάρει diesel. Είναι να μη σου κάτσει η στραβή!
Θα πρότεινα -εφ'όσον το διαγνωστικό δεν δείχνει καθαρά βλάβη κάπου-, να συνεχίσεις με καθαρό πετρέλαιο και μια σειρά καθαριστικών που μπορεί να σε βοηθήσει το μέλος και φίλος Tzakos, μήπως και ακόμα υποφέρεις από κατάλοιπα βρωμιάς στο κύκλωμα που αφορά τη διαδρομή του πετρελαίου. (αντλία...μπέκ... κλπ.)

(Φίλε dasimo δυστυχώς και το φίλτρο σωματιδίων είναι μέρος της διαδικασίας... και επειδή όλα πλέον περνάνε από τον εγκέφαλο, πιθανόν να μη λειτουργούσε σωστά με αποτέλεσμα μακροπρόθεσμη βλάβη του.)

Μακάρι να βελτιωθεί και να μην αρχίσουν τα προβλήματα.

Δεν είμαι μηχανικός να γνωρίζω περισσότερα, αλλα στη θέση σου Κώστα, θα το πήγαινα ένα ταξίδι (μια μεγάλη πορεία δηλαδή, ίσως φανώ υπερβολικός αλλα εννοώ να αδειάσω ένα ρεζερβουάρ στο δρόμο), φουλαρισμένο v-power diesel με καθαριστικό ή ότι άλλο σε συμβουλέψει κάποιος γνώστης και ειδικός (όπως ο Tzakos), μήπως και καθαρίσει από κατάλοιπα ....και κουσούρια.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 10:55 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Αν όλα τα παραπάνω που προτείνουν τα παιδιά δε δουλέψουν φίλε Κώστα, πες μου να σε στείλω σε ειδικευμένο τεχνίτη ώστε να τσεκάρει τα πάντα, από update του εγκεφάλου και τεχνητή αναγέννηση του FAP (μπουκώνει και δε τραβάει το αυτοκίνητο αν δε γίνει σωστή αναγέννηση) μέχρι έλεγχο αντλίας υψηλής, μπεκ, φίλτρο πετρελαίου, ηλεκτρολογικά θέματα κλπ.

Όμως, παραμένει πολύ σημαντικός παράγοντας το καθαρό και καλό καύσιμο. Οι περισσότεροι προσπαθούμε να χρησιμοποιούμε μόνο V-Power Dieseil της Shell ενώ, προσωπικά, ρίχνω και ένα καθαριστικό πετρελαίου κάθε 7000χλμ καλού-κακού.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 11:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Ιαν 2014, 01:18
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: Κατερινη
καλως σας βρηκα. απο κατερινη ειμαι και το πηγαινω στον αντιπροσωπο της citroen ενας ειναι. το αυτοκινητο εχει 92.000 αρκετα για την χρονολογια του. κατεβαινω θεσ/νικη και θα χαρω να τα πουμε και απο κοντα. δεν εχω κανενα αλλο θεμα με το αυτοκινητο ειναι οικονομικοτατο και γρηγορο οσο χρειαζεται αλλα εαν μου τυχει κανενα τετοιο προβλημα μετα εγγυησης δεν ξερω εαν μπορεσω να ανταπεξελθω στα χρηματα. τεχνητη αναγεννηση το καναμε και εχω ριξει και το προσθετο πετρελαιου. ειδα μια μικρη διαφορα αλλα σιγουρα δεν ειναι οπως οταν το πηρα. εαν μπορει καποιος απο θεσ/νικη να μου πει ενα συνεργειο θα του χρωστουσα χαρη γιατι δεν ξερω και ποσο τεχνογνωσια εχουν αυτοι εδω. ομολογω οτι δεν προσεχω που βαζω πετρελαιο και την πατησα με το μπεκ. Φιλε dasimo μαλλον δεν το εγραψα οπως πρεπει για να γινω κατανοειτος. μου ανεφεραν για το φιλτρο μικροσωματιδιων και την αντλια οταν το πηγα για το προβλημα που δεν τραβουσε το αμαξι και οχι που η εκκινηση ηταν δυσκολη. Με το προβλημα της εκκινησης λυθηκε αφου εφυγα απο τα κρυα. σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 12:06 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Έχεις πμ.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 13:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Ιαν 2014, 23:06
Δημοσιεύσεις: 7
Και στην Λαρισα μπορεις να ερθεις. Ειναι εδω ενας απο τους καλυτερους "μπομπατζιδες" στην Ελλαδα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 14:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
μην έρθεις προς Λαρισα γιατι μάλλον θα φύγεις με λεωφορείο. πηγαινε προς βόρεια. :P

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 16:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
κωστας έγραψε:
Χαιρετω την παρεα ειμαι νεος μελος αλλα σαν παρακολουθω αρκετο καιρο. Αγορασα οταν πρωτοβγηκε ενα c3 diesel που με εχει δυσαρεστησει πολυ. Λογο δουλειας εχει αρκετα χιλιομετρα αφου ειμαι συνεχεια στους δρομους και ειναι και ο λογος που η επιλογη μου ηταν diesel. Πριν 1 χρονο μπορει και απο λαθος επιλογη πετρελαιου ενα γρέζι βουλωσε το ενα μπεκ με ανώφελες προσπαθειες καθαρισμου τελικα μου το αλλαξαν.
Αυτον τον χειμωνα σε τριήμερο στον αγιο αθανασιο στο καικματσαλαν οι θερμοκρασιες ηταν πολυ χαμηλες και το πρωι η εκκίνηση της μηχανης ηταν αδυνατη. τελικα πηγαινοντας στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι <<ετσι κανουν τα πετρελαια στα κρυα>>και <<επρεπε να βαλεις αντιπαγωγικο προσθετο>> και <<μπορει να δημιουργησες προβλημα>> απαντώντας το τρακτερ του παππου μου οχι τα συγχρωνα αυτοκινητα. Αφου ακρη δεν εβρισκα και αφου μεχρι -2 βαθμους δουλευε καλα λεω ας το, λες και ποσες φορες παω στα βουνα. πριν εναν μηνα αρχισε το αυτοκινητο και δεν τραβαγε καθολου με παιρνουσαν τα ποδηλατα σαν σταματημενο παω παλι αντιπροσωπεια το βαζουν στο διαγνωστικό δεν εβγαζε τιποτα. Μου λενε η ειναι η αντλια υψηλης :shy που να ευχεσαι λεει να μην ειναι γιατι ειναι και πανακριβη και πρεπει να την στειλουμε γαλλια και εαν εγκρινουν να μπει στην εγγυηση καλως, η εχεις θεμα με το φιλτρο μικροσωματιδιων που και αυτο παει γυρο στα 1500. :surprised λεει θα σου δωσουμε ενα προσθετο καυσιμου το οποιο ειναι ακριβο αλλα το εβαλα και θα σου κανουμε εναν καθαρισμο τον οποιο εκαναν. το αυτοκινητο παει λιγο καλυτερα αλλα οχι οπως πριν. Ειχε κανενας τετοια προβληματα γιατι αισθανομαι οτι αγορασα τρακτερ. ας με βοηθησει ενας καποιος. :)


To ενδεχόμενο να φταίει ο πρατηριούχος και το μάπα καύσιμο που σου βάζει, δεν σου έχει περάσει απο το μυαλό ? Το λέω αυτό, γιατι διαβάζω και ξαναδιαβάζω το μήνυμά σου, και όλο για το αυτοκίνητο γράφεις... Λές και φταίνε τα "σίδερα"...
Βέβαια έχεις και χιούμορ... ειδικά εκει που λές "ΜΠΟΡΕΙ και απο λαθος επιλογη πετρελαιου ενα γρέζι βουλωσε το ενα μπεκ"... Αυτό το "γρέζι" που βουλώνει τα μπέκ, δεν γεννιέται απο το 0. Ούτε η μηχανή δεν ξέρει τι να κάνει, και εκει που κάθεται λέει "ε , ας φτιάξω ενα γρέζι να του το πετάξω μέσα να γελάσουμε λίγο"... Επρεπε να θεωρείς ΣΙΓΟΥΡΟ οτι φταίει το καύσιμο. Και εφόσον έχεις ήδη ενδειξεις (αλλα και αποδείξεις) με τα κατεστραμμένα υλικά, θα έπρεπε να προσέχεις πιο πολύ απο πού βάζεις πετρέλαιο.
Εγω δεν ήξερα, αλλα έμαθα απο συζητήσεις, οτι η νοθεία στο πετρέλαιο δεν φτάνει σε καταστροφή τη νοθεία στη βενζίνη. Στη βενζίνη άντε να σου βγάλει off την αντλία βενζίνης που κάνει 150 ευρώ. Στο πετρέλαιο αν σου κάτσει πρόβλημα, έμπλεξες φίλε...
Εγω αν είχα πετρέλαιο θα έβαζα μόνο 100άρα απο συγκεκριμένα μεγάλα πρατήρια.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 17:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Ιαν 2014, 01:18
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: Κατερινη
Δεν βαζω σε ενα πρατηριο που εχει σκαρτο πετρελαιο εκει θα το υποψιαζομουν σιγουρα. εχω την τακτικη να βαζω σε διαφορα πρατηρια οσο μπορω επωνυμα σε περιοχες που δεν ξερω και τυχαινει να μενω και μια βδομαδα σε αυτην την περιοχη λογο της δουλειας. απο αυτα τα διαφορα πρατηρια καποιο θα ειχε σκαρτο πετρελαιο.
Οταν βγαλαμε το μπεκ και το δοκιμασαμε αντι να ψεκαζει το εσταζε με σταγονες το πετρελαιο. σκεφτηκα μηπως οσο και καθαρο πετρελαιο να ειναι, κατακαθια απο τα 92.000 χιλιομετρα εχει το ντεποζιτο μηπως απο εκει ρουφηξε κατι.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 20:24 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
κωστας έγραψε:
Πριν 1 χρονο μπορει και απο λαθος επιλογη πετρελαιου ενα γρέζι βουλωσε το ενα μπεκ με ανώφελες προσπαθειες καθαρισμου τελικα μου το αλλαξαν.

Αυτό το γρέζι είναι επιβεβαιομένο..? και αν ναι πέρασε πολλά φίλτρα -μαζί με της αντλίας του πρατηρίου ,αν είχε,-για να φτάσει εκεί και γιαυτό μου κάνει εντύπωση.να πούμε οτι βούλωσε το μπέκ απο μακροχρόνια χρήση βιοντίζελ σε συνδυασμό με την απουσία καθαριστικού να πώ ναι,,,αλλά γρέζι.... :hmm :hmm Anyway.Προσπάθησε να βάζεις μόνο Vpower Diesel, κάνα καθαριστικό και αν μπορείς κάνε μια πορεία καμιά 10 χλμ με 4η στο κιβώτιο και υψηλές στροφές για το FAP και βλέπεις πως θα πάει.Ευχομαι να μην είναι τοίποτα σοβαρό και να τελειώσεις έστω και με έναν καθαρισμό όλου του συστήματος καυσίμου. Σωληνώσεις , μπέκ , φίλτρα , ίσος ντεπόζιτο κλπ. Φίλτρο πετρελαίου κάθε πότε σου άλλαζαν..??

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Ιαν 2014, 01:18
Δημοσιεύσεις: 7
Τοποθεσία: Κατερινη
vpafi έγραψε:
κωστας έγραψε:
Πριν 1 χρονο μπορει και απο λαθος επιλογη πετρελαιου ενα γρέζι βουλωσε το ενα μπεκ με ανώφελες προσπαθειες καθαρισμου τελικα μου το αλλαξαν.

Αυτό το γρέζι είναι επιβεβαιομένο..? και αν ναι πέρασε πολλά φίλτρα -μαζί με της αντλίας του πρατηρίου ,αν είχε,-για να φτάσει εκεί και γιαυτό μου κάνει εντύπωση.να πούμε οτι βούλωσε το μπέκ απο μακροχρόνια χρήση βιοντίζελ σε συνδυασμό με την απουσία καθαριστικού να πώ ναι,,,αλλά γρέζι.... :hmm :hmm Anyway.Προσπάθησε να βάζεις μόνο Vpower Diesel, κάνα καθαριστικό και αν μπορείς κάνε μια πορεία καμιά 10 χλμ με 4η στο κιβώτιο και υψηλές στροφές για το FAP και βλέπεις πως θα πάει.Ευχομαι να μην είναι τοίποτα σοβαρό και να τελειώσεις έστω και με έναν καθαρισμό όλου του συστήματος καυσίμου. Σωληνώσεις , μπέκ , φίλτρα , ίσος ντεπόζιτο κλπ. Φίλτρο πετρελαίου κάθε πότε σου άλλαζαν..??


Το γρεζι δεν το ειδαμε με τα ματια μας αλλα επειδη πηγα εξω σε μαγαζι που καθαριζει μπεκ το καθαρισαμε με καθαριστικά εσωτερικα και δεν ειχαμε αποτελεσμα μου ειπαν αν ηταν κατι εκτος απο μεταλλο θα διαλυοταν. υποθετικα ειπαμε οτι ηταν μεταλικο το αντικειμενο.
Φιλτρο πετρελαιου δεν ξερω λογικα οποτε προβλεπεται και στα service ημουν συνεπης. τα περισσοτερα χιλιομετρα σε εθνικη εχουν γινει και αναγεννηση γινοταν κανονικα υποθετω. απο εδω και περα θα βαζω v-power και μακαρι να φτιαξει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: προβλημα με αντλια πετρελαιου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιαν 2014, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Για να καταλάβω -και συγνώμη κι όλας-,αφού δεν είδατε αποτέλεσμα ακόμα πάς με μισοβουλωμένο μπέκ..?? :hmm το φίλτρο το λένε για αλλαγή Κάθε 20000 Χλμ. / 4 χρόνια τουλάχιστο στο δικό μου,αλλά εγώ το αλλάζω κάθε 10000. Αν θές στείλε μου το VIN να δούμε τι λέει για το δικό σου.

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 24 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Προβλημα με C2 VTS;;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: panosfx
Απαντήσεις: 8
Προβλημα με καινουργιο C5 III Prestige
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: zoumas
Απαντήσεις: 9
Πρόβλημα ραδιοφωνου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 14
προβλημα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: terper
Απαντήσεις: 4
Πρόβλημα Sensodrive
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 101
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια