Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 20:17 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Φεβ 2014, 01:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
bakevang έγραψε:
Έψαχνα και εγώ για ελαστικά και για τα δύο μας, οικογενειακά, αυτοκίνητα. Αρχικές επιλογές και για τα δύο ήταν το Vredestein Quatrac 3 το οποίο είναι all season και εξαιρετικό ελαστικό απ'ότι φαίνεται. Έψαξα μετά όμως άτομα σε φόρουμ και μίλησα μαζί τους. Όσοι τα φόρεσαν μετάνιωσαν για την επιλογή τους καθώς το κράτημα σε βρεγμένο και κυρίως σε χιονισμένο δρόμο ήταν μηδαμινό, ακόμη και καινούρια που ήταν τα ελαστικά. Αμέσως έστρεψα την προσοχή μου αλλού. Πέρασα στο Citroen μου τα ΤΟΥΟ VARIO V2+ με εξαιρετικές επιδόσεις. Τα δοκίμασα σε στεγνό δρόμο με εξαιρετικό κράτημα και αθόρυβα ακόμη και σε ταχύτητες 200+. Όσον αφορά το βρεγμένο οδόστρωμα, το τεστ για μένα είναι ότι φρέναρα σε βρεγμένο δρόμο με κατηφορική κλίση με όλη τη δύναμη μου και απλώς δεν λειτούργησε καθόλου το ABS κάνοντας το 100-0 σε ελάχιστα μέτρα. Δοκιμασμένα και στο χιόνι. Εγώ με το 2κίνητο Citroen πήγαινα με 60-70 σε ελαφριές στροφές με άνεση ενώ αντιθέτως έβλεπα 4κίνητα Jeep με ίδιες ή χαμηλότερες ταχύτητες να κάνουν μπάντες και να κινδυνεύουν να βγουν από το δρόμο. Πιθανότατα φορούσαν θερινά ελαστικά.. Ποσό 300 ευρώ περασμένα.


Πολύ ενδιαφέρουσα η πρότασή σου! Ελπίζω να μην είσαι ιδιοκτήτης βουλκανιζατέρ μόνο!! :P

Πιο από τα V2+ έχεις βάλει από τα ακόλουθα;
http://www.elastika-online.gr/cgi-bin/r ... e+anzeigen

Πάντως, όπως βλέπεις, δεν τους έχουν καλή γενική βαθμολογία και έχουν πάρει E grade στο βρεγμένο οδόστρωμα.... τι να πω!.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Φεβ 2014, 01:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
nikosc4gp έγραψε:
Με θερινά σε χιόνι νομίζεις ότι έχεις τον έλεγχο.
Send from blue elephant...


Τι εννοείς με αυτό;; Ότι νομίζεις ότι έχεις τον έλεγχο αλλά τελικά δεν έχεις κανένα έλεγχο ή έχεις πολύ μικρό έλεγχο;; :hmm
Εξήγησέ μας λίγο να καταλάβουμε. Ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Φεβ 2014, 09:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 27 Φεβ 2012, 15:30
Δημοσιεύσεις: 850
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Λόγω μειωμένης πρόσφυσης το αμάξι δεν στρίβει αλλά γλυστρά. Δεν φρενάρεις αποτελεσματικά απλώς σταματάει κάπου σίγουρα πολύ μακρύτερα. Τα θερινά ελαστικά κάτω από τους 10 βαθμούς Κελσίου δεν αποδίδουν.
http://www.youtube.com/watch?v=clSC7APitaQ
Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα και χώρο παίρνεις μια τετράδα καθαρά χειμερινά και τα χρησιμοποιείς από Οκτώβρη ως και τέλος Μάρτη. Χρονική περίοδο που κατά κανόνα συναντάς χαμηλές θερμοκρασίες και πιθανόν χιόνια. Μετά τα βγάζεις και συνεχίζεις με θερινά. Αν όχι συμβιβάζεσαι με μια τετράδα τεσσάρων εποχών, αφού θέλεις να είσαι ευέλικτος όπως προανέφερες. Εγώ συμβιβάστηκα και φόρεσα τα Οptimo 4s,αφού δεν υπήρχε δυνατότητα για κάτι καλύτερο. Κανένα πρόβλημα σε στεγνό και βροχή, πολύ καλά σε χιόνι. Οι περιοχές που κινούμαι έχουν χαμηλές θερμοκρασίες και λίγα χιόνια την εποχή τους.
Για να μην παρεξηγηθώ δεν μέτρησα αποστάσεις ακινητοποίησης και πλευρικές έλξεις :D :D :D :wrc :wrc :wrc
Για τα δικά μου στάνταρ και την χρήση που τους κάνω θεωρώ ότι έίναι αξιόλογα (και αρκετά ακριβότερα από τα θερινά :( :( :( )
Ελπίζω να βοήθησα να καταλήξεις στο καλύτερο για σένα.

Send from blue elephant...

_________________
C4 Grand Picasso 1.6hdi automatic
VW Polo 6KV2 1.4 8v gas(250.000Km)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Φεβ 2014, 15:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
nikosc4gp έγραψε:
Λόγω μειωμένης πρόσφυσης το αμάξι δεν στρίβει αλλά γλυστρά. Δεν φρενάρεις αποτελεσματικά απλώς σταματάει κάπου σίγουρα πολύ μακρύτερα. Τα θερινά ελαστικά κάτω από τους 10 βαθμούς Κελσίου δεν αποδίδουν.
http://www.youtube.com/watch?v=clSC7APitaQ
Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα και χώρο παίρνεις μια τετράδα καθαρά χειμερινά και τα χρησιμοποιείς από Οκτώβρη ως και τέλος Μάρτη. Χρονική περίοδο που κατά κανόνα συναντάς χαμηλές θερμοκρασίες και πιθανόν χιόνια. Μετά τα βγάζεις και συνεχίζεις με θερινά. Αν όχι συμβιβάζεσαι με μια τετράδα τεσσάρων εποχών, αφού θέλεις να είσαι ευέλικτος όπως προανέφερες. Εγώ συμβιβάστηκα και φόρεσα τα Οptimo 4s,αφού δεν υπήρχε δυνατότητα για κάτι καλύτερο. Κανένα πρόβλημα σε στεγνό και βροχή, πολύ καλά σε χιόνι. Οι περιοχές που κινούμαι έχουν χαμηλές θερμοκρασίες και λίγα χιόνια την εποχή τους.
Για να μην παρεξηγηθώ δεν μέτρησα αποστάσεις ακινητοποίησης και πλευρικές έλξεις :D :D :D :wrc :wrc :wrc
Για τα δικά μου στάνταρ και την χρήση που τους κάνω θεωρώ ότι έίναι αξιόλογα (και αρκετά ακριβότερα από τα θερινά :( :( :( )
Ελπίζω να βοήθησα να καταλήξεις στο καλύτερο για σένα.

Send from blue elephant...


Χμ! Προφανώς εννοείς τα Hankook Optimo 4S. Δεν τα βρίσκω στο http://www.elastika-online.gr στις διαστάσεις που με ενδιαφέρουν, θα ψάξω αλλού να τα κοιτάξω. Σε ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 13:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
Καλησπέρα σε όλους.

Και όμως δεν έχω αλλάξει ακόμη τα λάστιχα του αυτοκινήτου μου (C4 1.6 Hatchback, 2005)!

Όμως πήρα την "μεγάλη" απόφαση, τώρα που έχω λίγα λεφτά στην άκρη, να τα αλλάξω, γιατί δεν πάει άλλο, τα Nokian All Season που έχω από το τέλος του 2009(!) κοντεύουν να λιώσουν.

Ρωτώντας πάλι τελευταία διάφορους ειδικούς και μη, οι περισσότεροι μου πρότειναν να μην βάλω all season, αλλά στην ουσία καλά θερινά βροχο-λάστιχα, τα οποία θα τα χρησιμοποιώ τον περισσότερο καιρό που κινούμαι στην πόλη και λίγο εκτός, αλλά όχι σε χιόνια συχνά, και όταν θα πάω σε χιόνια, δεν θα γλιστράνε με μισό εκατοστό χιόνι (όπως τα Michelin Pilot που είχα βάλει κάποτε!).
Μου πρότειναν λοιπόν κάτι ανάμεσα σε Continental (ContiEcoContact 5 205/55/16 V, ή ContiPremiumContact 5 205/55/16 H), Good Year (Efficientgrip Performance 205/55/16 V) και Bridgestone (Turanza T001 205/55/16 V), ίσως και Michelin (Primacy 3) και για να είμαι ειλικρινής κάτι ανάμεσα σε αυτά σκέφτομαι τελικά.

Οπότε τι θα μου προτείνατε ανάμεσά τους;;;
Επείγομαι την απάντησή σας, ώστε να μπορέσω ακόμη και αύριο να προχωρήσω με την αλλαγή!

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 13:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Φορούσα το Bridgestone σε Suzuki SX4, και μάλιστα 4Χ4. Να σε προειδοποιήσω πως το συγκεκριμένο λάστιχο είναι παντελώς ακατάλληλο έστω και για πολύ λίγο χιόνι. Γλιστρούσε ακόμη και με κλειδωμένη την τετρακίνηση, για ανηφόρα που προσπάθησα να ανέβω, κόντεψα να σκοτωθώ. Το TCS έκανε υπερωρίες ακόμη και στους βρεγμένους δρόμους. Επίσης, ήταν για πέταμα στα 45.000 χλμ. Το ίδιο ακούω και για τα GoodYear. Αμέσως μετά, έβαλα Nokian All Season. Εξαιρετικά σε όλους τους τομείς, πετάχτηκαν στις 80.000 χλμ και ακόμη είχαν τακούνι. Αλλάχθηκαν λόγω χιλιομέτρων. Στο τρίτο σετ ελαστικών, έβαλα πάλι Nokian All season. Η απόφαση δική σου!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 17:16 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Καλά αυτά που λες αλλά είναι όλα θερινά επομένως δεν κάνουν για τα χιόνια....

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 17:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Δεκ 2011, 18:14
Δημοσιεύσεις: 1180
Το michelin είναι ενα καλό ολοκληρωμένο θερινό ελαστικό.
Το premium είναι σιγουρα πιο μαλακό με λιγοτερη ζωή.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 18:00 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Τα goodyear που ανεφερες τα φορεσα και εμεινα με το στομα ανοικτο: κανουν το βρεγμενο να φαινεται στεγνο. Και το στεγνο ραγες τραινου.
Απο την αλλη, εχουν πολυ μαλακα πλαινα και σχετικα περιορισμενη ζωη.
Αν θελεις να βγαλεις χλμ, πανε στα Michelin που ειπες, καλο λαστιχο γενικως.

Στάλθηκε από το LG-P880 μου

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 19:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
bakevang έγραψε:
Φορούσα το Bridgestone σε Suzuki SX4, και μάλιστα 4Χ4. Να σε προειδοποιήσω πως το συγκεκριμένο λάστιχο είναι παντελώς ακατάλληλο έστω και για πολύ λίγο χιόνι. Γλιστρούσε ακόμη και με κλειδωμένη την τετρακίνηση, για ανηφόρα που προσπάθησα να ανέβω, κόντεψα να σκοτωθώ. Το TCS έκανε υπερωρίες ακόμη και στους βρεγμένους δρόμους. Επίσης, ήταν για πέταμα στα 45.000 χλμ. Το ίδιο ακούω και για τα GoodYear. Αμέσως μετά, έβαλα Nokian All Season. Εξαιρετικά σε όλους τους τομείς, πετάχτηκαν στις 80.000 χλμ και ακόμη είχαν τακούνι. Αλλάχθηκαν λόγω χιλιομέτρων. Στο τρίτο σετ ελαστικών, έβαλα πάλι Nokian All season. Η απόφαση δική σου!



Πολύ ανθεκτικά τα Nokian All Season, δεν λέω, εδώ μου έχουν κρατήσει 5 χρόνια! Αλλά έχουν κάποια ελαττώματα που δεν μου άρεσαν:
1) Πολύς θόρυβος, ιδιαίτερα στην αρχή που ήταν καινούρια.
2) Μέτρια εώς κακή πρόσφυση στην βροχή, ακόμη και όταν ήταν καινούρια, πόσο μάλλον τώρα.
Οπότε λέω να τα αποφύγω τώρα, κυρίως για τον 2ο λόγο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 19:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
NEKTARIOS C5 έγραψε:
Καλά αυτά που λες αλλά είναι όλα θερινά επομένως δεν κάνουν για τα χιόνια....


Εξήγησα: Σε πολύ λίγο χιόνι. Το πολύ 1-2 εκατοστά. Δεν περιμένω να έχουν την απόδοση χειμερινών. Και χειμερινά δεν αξίζουν στην Ελλάδα γιατί είναι κυρίως για χιόνι, εκτός και αν ζεις Β. Ελλάδα και ταξιδεύεις συχνά στα όρη και στα βουνά, πηγαίνεις για σκι σε χιονοδρομικά πολύ συχνά, ή, ακόμη περισσότερο, αν ταξιδεύεις και βορειότερα, εκτός Ελλάδας.
Αν έχεις λεφτά και χώρο για αποθήκευση βέβαια, μπορείς να αγοράσεις να έχεις και 4 χειμερινά για τις μέρες του βαρύ χειμώνα, αν πέσουν χιόνια στην πόλη, ή αν αποφασίσεις να πηγαίνεις συχνά σε χιονοδρομικά και σχετικές συχνές εκδρομές.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 19:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Δεκ 2012, 07:20
Δημοσιεύσεις: 120
Οπότε για να καταλάβω, μάλλον οι περισσότεροι συμφωνείτε ότι τα Michelin Primacy 3 είναι τα καλύτερα ανάμεσα σε αυτά που ανέφερα.
Μάλιστα. Και είχα την εντύπωση ότι ήταν καλύτερα τα Continental...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 22:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Σκέψου και τα Uniroyal Rainsport 3.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 23:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Πράκτορας έγραψε:
Τα goodyear που ανεφερες τα φορεσα και εμεινα με το στομα ανοικτο: κανουν το βρεγμενο να φαινεται στεγνο. Και το στεγνο ραγες τραινου.
Απο την αλλη, εχουν πολυ μαλακα πλαινα και σχετικα περιορισμενη ζωη.
Αν θελεις να βγαλεις χλμ, πανε στα Michelin που ειπες, καλο λαστιχο γενικως.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Πράκτορα!! Εννοούσα για την "απόδοσή" τους στο χιόνι.


kobulis έγραψε:
Σκέψου και τα Uniroyal Rainsport 3.

:agree
Το φοράει φίλος σε Ford Focus και λέει πως είναι σοβαρό λάστιχο. Στην βροχή, είναι λες και πατάς σε στεγνό οδόστρωμα.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά νέων ελαστικών για Citroen C4 1.6 (2005), 205/55/R16.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2015, 23:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 04 Φεβ 2012, 19:34
Δημοσιεύσεις: 1186
http://www.honestjohn.co.uk/news/miscel ... ate-tyres/
Βρέθηκε η λύση θερινά που κάνουν και για το χιονι


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 5 [ 64 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Lexia for Citroen & Peugeot
Δ. Συζήτηση: Σχετικές με αυτοκίνητα (Προσφορά)
Συγγραφέας: vaggelis_3333
Απαντήσεις: 2
Ανακατατάξεις στην Citroen
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Λαμπάκι μηχανής σε CITROEN c4 diesel 2015
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Basilis
Απαντήσεις: 10
κεντρική μοναδα abs citroen c2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: takinio
Απαντήσεις: 1
Προτάσεις για αγορά υαλοκαθαριστήρων
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: isi
Απαντήσεις: 33
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ