Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 19:18 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Μάιος 2007, 13:31 
Άβαταρ μέλους
Ρε παιδια,ο πατερας του του ειπε,αυτο ειναι..Δεν μπορουσε να κανει κατι..Απλα προσπαθουμε να δουμε αν διαθεσουμε καποια λεφτα τι μπορουμε να κανουμε... ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Μάιος 2007, 17:20 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
kotsarisoleole Δεν αξιζει να κανει κατι σε αυτο το moter.Καταρχην ακομα δεν υπαρχει προγραμμα για το μοτερ αυτο.Καλο θα ειναι να βαλει ενα αλλο μοτερ η να περιμενει λιγο και να κανει μια σωστη βελτιωση να παρει λιγο ροπη παραπανω και λιγα αλογακια.Τωρα με φιλτρα τελικα καζανακια καταλυτη κλπ δεν θα κανει τιποτα.

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Μάιος 2007, 19:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Jm000VTS έγραψε:
Εγω πάντως είμαι περίεργος πως ο φίλος πήρε την 1.4 αφου δεν τον ικανοποιει! δεν την εκανε test drive πριν την αγορα;
επίσεις θεορώ οτι όλες αυτες οι λύσεις είναι πολυδάπανες με ελάχιστα αποτελέσματα, εγω θα την πούλαγα και θα έπαιρνα με λίγα παραπάνω την 1.6, μιας και είναι φρέσκο το αυτοκίνητο δε νομίζω να έχει χάσει πολλα σε αξία, απλά τα χρήματα που θα δώσει για την βελτίωση της 1.4, θα τα δώσει σαν διαφορά για την αγορά μιας 1.6



Αν απευθυνεσαι σε μένα, να σου πώ πως η εξήγηση είναι πολυ απλή : Γιατι τόσα χρήματα είχα εκείνη την στιγμή. 15.500 ευρώ. Δεν είχα παραπάνω για να αγοράσω το 1.6, και ούτε ήθελα να περιμένω 5-6-7 μήνες για να αποταμιεύσω τα υπόλοιπα. Το αγόρασα με το σκεπτικό οτι μελλοντικά θα του κάνω κάποιες αλλαγές. Το ηξερα αυτό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Μάιος 2007, 01:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 27 Μαρ 2007, 17:58
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Aθηνα
MeddlingMageGR έγραψε:
Jm000VTS έγραψε:
Εγω πάντως είμαι περίεργος πως ο φίλος πήρε την 1.4 αφου δεν τον ικανοποιει! δεν την εκανε test drive πριν την αγορα;
επίσεις θεορώ οτι όλες αυτες οι λύσεις είναι πολυδάπανες με ελάχιστα αποτελέσματα, εγω θα την πούλαγα και θα έπαιρνα με λίγα παραπάνω την 1.6, μιας και είναι φρέσκο το αυτοκίνητο δε νομίζω να έχει χάσει πολλα σε αξία, απλά τα χρήματα που θα δώσει για την βελτίωση της 1.4, θα τα δώσει σαν διαφορά για την αγορά μιας 1.6



Αν απευθυνεσαι σε μένα, να σου πώ πως η εξήγηση είναι πολυ απλή : Γιατι τόσα χρήματα είχα εκείνη την στιγμή. 15.500 ευρώ. Δεν είχα παραπάνω για να αγοράσω το 1.6, και ούτε ήθελα να περιμένω 5-6-7 μήνες για να αποταμιεύσω τα υπόλοιπα. Το αγόρασα με το σκεπτικό οτι μελλοντικά θα του κάνω κάποιες αλλαγές. Το ηξερα αυτό.




οχι, για τον φιλο του kotsarisoleole, δεν ήξερα για εσενα φίλε μου, απλα για να επιστρέψω στο θέμα, μου φαίνετε περίεργο κάποιος να αγοράσει ενα αυτοκίνητο που έχει εκ΄των πραγμάτων μικρό μοτέρ και να ρίξει αργότερα ενα σκασμό λεφτά και για βελτιώσεις αλλα και για επισκευές πιθανών προβλημάτων, αλλα εφόσον τέθηκε θέμα χρημάτων αγοράς... πρέπει να συμβιβαστείς, όλα τα άλλα -κατά την γνώμη μου- ως ενα βαθμό είναι υπερβολές.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Μάιος 2007, 02:02 
Άβαταρ μέλους
Υπηρχε θεμα χρηματων και στην δικια μας την περιπτωση..
Ας ειναι μωρε..Να μην τρεχει κιολας..Ακομα καινουργιος ειναι...Φιλτρακι,εξατμισουλα να ακουει λιγο και βλεπουμε!!Πρωτα ο θεος(καιει και λιγο) και βλεπουμε μετα!Καλα να μαστε παιδια!!Και πολυ προσοχη!!! ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 03:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 28 Μάιος 2007, 04:46
Δημοσιεύσεις: 748
Τοποθεσία: Salonica
ρε μαγκες η χοανη βοηθάει σε τπτ ??? η παπαλα??? σκεφτομαι να βαλω , ενα φιλαρακι μου φοραει μια σε ενα opel gtc 1600 μου τιν εχει διξει ειναι πολυ ομορφη!!! βγαζει και γαματο ηχο οταν ανοιγης την μιχανη...μου ειπε οτι αυτην την σιγκεκριμενη την πηρε 120 ευρω και μου τιν δινει 80 !!! και ψηνομαι να τιν βαλω αλλα δεν ξερω θα μου οφελησει σε τπτ ??? υστερα αν τιν βαλω πεζει να μου βγαλει κανα προβλημα το αμαξη ??

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 08:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2007, 10:49
Δημοσιεύσεις: 241
Τοποθεσία: athens
προβλημα δεν θα σου βγαλει αλλα μην περιμενεις να δεις τιποτα τρελο. λιγο ηχο που θα σε φτιαξει ψυχολογικα θα παρεις


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 09:04 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Καταρχην για να βαλεις χοανη καλο ειναι να εχεις και εξατμιση.

Το αυτοκινητο δεν θα βγαλει καποιο προβλημα ουτε θα δεις καποια διαφορα σε επιδοσεις.Εκτος και αν βαλεις και φουλ συστημα εξατμισης απο μπροστα μεχρι πισω.

Αρκετες φορες ομως με την επιλογη λαθος φιλτρου μπορει το αυτοκινητο να χασει επιδοσεις αντι να παρει κατι λιγο.

Τι φιλτρο ειναι αυτο που το πειρε 120 και στο δινει 80?

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 13:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 28 Μάιος 2007, 04:46
Δημοσιεύσεις: 748
Τοποθεσία: Salonica
να ηξερα θα σου ελεγα και γω επιδει δεν ξερω πολλα πραματα το παλικαρακι ξερει απο αμαξια ηταν μηχανικος παλια και αυτοσ την εβαλε στο οπελ απο μια μπεμπα που ειχε πιο παλια και ετσι ποσ τιν εχω κοψει οντος φενεται ακριβη!! τωρα αν ειναι να τον ροτισο τπτ πειτε μου για για να σας πω και να μου πειτε την γνωμη σας!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 13:52 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Καλο ειναι να μην αγορασεις μεταχειρησμενο φιλτρο.Παρε ενα green-k&n-bmc καινουργιο και βαλτο πανω στο αυτοκινητο.Τα χρηματα παντος που ζηταει ο ''φιλος'' σου ειναι παρα πολλα αν ειναι μονο για το φιλτρο.

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 15:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2007, 15:31
Δημοσιεύσεις: 193
Τοποθεσία: Άλιμος / Βόλος
SoCrazy έγραψε:
Καλο ειναι να μην αγορασεις μεταχειρησμενο φιλτρο.Παρε ενα green-k&n-bmc καινουργιο και βαλτο πανω στο αυτοκινητο.Τα χρηματα παντος που ζηταει ο ''φιλος'' σου ειναι παρα πολλα αν ειναι μονο για το φιλτρο.


Συμφωνώ απόλυτα, άν και τα φίλτρα που λέει ο Κώστας παραπάνω, είναι κομματάκι ακριβά. Αν θέλεις με 100


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 16:01 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
LeRoi Ξερεις κατι το bmc δεν εχει καμια σχεση με τα αλλα βαρελακια.

1 πρωτος λογος ειναι η καλης ποιοτηταγαζας της χοανης και 2ον ο στροβυληστης που εχει μεσα το βαρελακι.

Σε αλλα βαρελακια πχ simota δεν υπαρχει στοβυληστης και η γαζα ειναι για κλωτσιες.Βεβαια το κοστος ειναι πολυ μικροτερο.Τι να το κανεις ομως που τα αποτελεσματα δεν θα ειναι τα ιδια.Γι αυτο ειμαι της αποψης η βαζεις κατι καλο απο την αρχη η μη βαλεις καθολου.

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 18:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2007, 15:31
Δημοσιεύσεις: 193
Τοποθεσία: Άλιμος / Βόλος
SoCrazy έγραψε:
LeRoi Ξερεις κατι το bmc δεν εχει καμια σχεση με τα αλλα βαρελακια.

1 πρωτος λογος ειναι η καλης ποιοτητα γαζας της χοανης και 2ον ο στροβιλιστης που εχει μεσα το βαρελακι.

Σε αλλα βαρελακια πχ simota δεν υπαρχει στοβυληστης και η γαζα ειναι για κλωτσιες.Βεβαια το κοστος ειναι πολυ μικροτερο.Τι να το κανεις ομως που τα αποτελεσματα δεν θα ειναι τα ιδια.Γι αυτο ειμαι της αποψης η βαζεις κατι καλο απο την αρχη η μη βαλεις καθολου.


Αν και δεν είμαι ο πλέον ειδικός να μιλήσω για βαρελάκια, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά όταν η τιμή του καλού είναι διπλάσια της τιμής του μετρίου, τότε εκεί η επιλογή είναι δύσκολη.Λές παίρνω ένα μέτριο κι αν μου κάτσει στραβή, πάιρνω κι άλλο ένα, οπότε με τα ίδια λεφτά που θα έπαιρνα το bmc, παίρνω 2 παίζοντας με τις πιθανότητες!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 18:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
χαχαχαχαχαχαχα καλο αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν ισχυει αυτο.Οταν μηλαμε για βελτιωση πρεπει οτι μπαινει πανω στο αυτοκινητο να ειναι καλο για να υπαρχει καλο αποτελεσμα.Δεν ειναι dvd που λες θα παρω το blue sky με 30 ευρω (και αμα χαλασει αλλο) αντι του sony με 150.

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2007, 22:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 28 Μάιος 2007, 04:46
Δημοσιεύσεις: 748
Τοποθεσία: Salonica
ρε σις τι να κανω εχω μπερδευτη !! να μη τιν παρω τιν χοανη λετε απο το φιλαρακι???μου την δινει ακριβα?αντε και την βαζω μετα φοβαμαι μη κανω ζιμια στο αμαξη...η αν ειναι πειτε μου μαγαζια απο θεσ/νικη να παω να την ψαξω την φαση! αλλα μη με πιασουνε και κει κανα κολο :-?

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 14 [ 203 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια