Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:22 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 10 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 16:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2018, 16:25
Δημοσιεύσεις: 5
καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!!! Ειμαι στα προθυρα αγορας του κατωθι αυτοκινητου 1.6 πετρελαιο του 2008. Σημερα πηγα να το δω και γενικα μου αρεσε, εκτως απο μερικα πραγματα... ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι μια φορα επσε σε λακουβα και απο τοτε συχνα πυκνα αναβει το λαμπακι του abs και αν γυρισει τον διακοπτη σβηνει...επισις δεν δουλευει η θερμανση-ψυξη...στα πισω καθισματα βγαζει αερα αλλα ουτε κρυο ουτε ζεστο...στα μπροστα τιποτα...επισις εχει μια διαροη λαδιου απο τον κινητηρα που ειναι ανεπαισθητη μου ειπε, δηλαδη δεν εχει συμπληρωσει ποτε λαδι...το αυτοκινητο το δινει σε πολυ προσιτη τιμη και παιρνει το δικο μου ανταλαγη...τι λετε ρε παιδια ειναι σοβαρα προβληματα???η θα μπλεξω με συνεργεια...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 17:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Δεν ξέρω αν κάνεις πλάκα αλλά φύγε μακρυά.

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε billys για την δημοσίευση του/της: miscelano
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 17:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2018, 16:25
Δημοσιεύσεις: 5
δεν κανω πλακα οχι...ποιο απ ολα σε χαλασε περισσοτερο???επισις ξεχασα ν αναφερω τριγμους απο το ντουλαπακι του συνοδηγου...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 17:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Ιουν 2013, 12:13
Δημοσιεύσεις: 691
Προφανώς δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να μπλέξεις με ένα αμάξι που χρειάζεται αλλαγή μονάδας ABS (αν δε βρεις μεταχειρισμένη, το κόστος είναι πολύ υψηλό) και - το χειρότερο - εκτεταμένο ψάξιμο/ξύλωμα/κόστος για την επισκευή καλοριφέρ/ac.

Αν το καλοσκεφτείς, μία βλάβη στο σύστημα κυκλοφορίας αέρα είναι μάλλον ανυπόφορη στην καθημερινότητα του οδηγού και των επιβατών, και συνεπώς ένα από τα πρώτα πράγματα που θα επισκεύαζε κάποιος. Για να μην το κάνει, προφανώς το κόστος είναι εξωφρενικό ή αδικαιολόγητο για την αξία του αυτοκινήτου (βλέπε π.χ. ένα S7 edge που "αναγκάστηκα" να πουλήσω με σπασμένη οθόνη γιατί το κόστος επισκευής ήταν ασύμφορο).

Βέβαια, όλα αυτά δεν είναι παρά υποθέσεις. Μπορείς κάλλιστα να το ψάξεις περισσότερο, ήτοι να το πας σε ένα συνεργείο που εμπιστεύεσαι, και θα λυθούν οι απορίες σου.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NickNT για την δημοσίευση του/της: miscelano
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 17:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
Φίλε μου.....κινητήρα με λάδια;;;;; Φύγε τρέχοντας και δεν πειράζει, ας χάσεις ένα καλό αμάξι παραπάνω αν είναι όντως καλό ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε dasimo για την δημοσίευση του/της: miscelano
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 18:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
miscelano έγραψε:
καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!!! Ειμαι στα προθυρα αγορας του κατωθι αυτοκινητου 1.6 πετρελαιο του 2008. Σημερα πηγα να το δω και γενικα μου αρεσε, εκτως απο μερικα πραγματα... ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι μια φορα επσε σε λακουβα και απο τοτε συχνα πυκνα αναβει το λαμπακι του abs και αν γυρισει τον διακοπτη σβηνει...επισις δεν δουλευει η θερμανση-ψυξη...στα πισω καθισματα βγαζει αερα αλλα ουτε κρυο ουτε ζεστο...στα μπροστα τιποτα...επισις εχει μια διαροη λαδιου απο τον κινητηρα που ειναι ανεπαισθητη μου ειπε, δηλαδη δεν εχει συμπληρωσει ποτε λαδι...το αυτοκινητο το δινει σε πολυ προσιτη τιμη και παιρνει το δικο μου ανταλαγη...τι λετε ρε παιδια ειναι σοβαρα προβληματα???η θα μπλεξω με συνεργεια...



Πως ανάβει το λαμπάκι με κλειστό διακόπτη?

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 19:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2018, 16:25
Δημοσιεύσεις: 5
Tzakos έγραψε:
miscelano έγραψε:
καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!!! Ειμαι στα προθυρα αγορας του κατωθι αυτοκινητου 1.6 πετρελαιο του 2008. Σημερα πηγα να το δω και γενικα μου αρεσε, εκτως απο μερικα πραγματα... ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι μια φορα επσε σε λακουβα και απο τοτε συχνα πυκνα αναβει το λαμπακι του abs και αν γυρισει τον διακοπτη σβηνει...επισις δεν δουλευει η θερμανση-ψυξη...στα πισω καθισματα βγαζει αερα αλλα ουτε κρυο ουτε ζεστο...στα μπροστα τιποτα...επισις εχει μια διαροη λαδιου απο τον κινητηρα που ειναι ανεπαισθητη μου ειπε, δηλαδη δεν εχει συμπληρωσει ποτε λαδι...το αυτοκινητο το δινει σε πολυ προσιτη τιμη και παιρνει το δικο μου ανταλαγη...τι λετε ρε παιδια ειναι σοβαρα προβληματα???η θα μπλεξω με συνεργεια...



Πως ανάβει το λαμπάκι με κλειστό διακόπτη?
Δεν το εξήγησα καλά...ανάβει το λαμπάκι και αν γυρίσεις τον διακόπτη (σβήσεις τα αυτοκίνητο) και το ξανά βάλεις μπροστά τα λαμπάκια σβήνουν...σήμερα που το έκανα βόλτα πάντως ήταν σβηστά και τα φρένα δούλευαν πολύ καλά...

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 19:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2018, 16:25
Δημοσιεύσεις: 5
NickNT έγραψε:
και - το χειρότερο - εκτεταμένο ψάξιμο/ξύλωμα/κόστος για την επισκευή καλοριφέρ/ac.

αυτο με προβληματισε εμενα περισσοτερο καθως θα βαζω τη κοριτσαρα μου στο πισω καθισμα και ο χειμωνας εδω που ειμαι ειναι δυνατος


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 19:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2018, 16:25
Δημοσιεύσεις: 5
dasimo έγραψε:
Φίλε μου.....κινητήρα με λάδια;;;;; Φύγε τρέχοντας και δεν πειράζει, ας χάσεις ένα καλό αμάξι παραπάνω αν είναι όντως καλό ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

εχεις δικιο κ εγω της ιδιας φιλοσοφιας ειμαι αλλα, ο πωλητης μου το ειπε αμεσως το προβλημα και μου δειξε και το σψλινακι απ το οποιο υπαρχει η διαρροη...
σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις, θα το παω απο δευτερα και στον μηχανικο μου να το δει να μου πει κ αυτος τη γνωμη του...δεν το βιαζομαι ακομα και θα ψαξω να δω κ αλλα αυτοκινητα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: bοηθεια για αγορα c4 picasso
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 19:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
miscelano έγραψε:
Tzakos έγραψε:
miscelano έγραψε:
καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!!! Ειμαι στα προθυρα αγορας του κατωθι αυτοκινητου 1.6 πετρελαιο του 2008. Σημερα πηγα να το δω και γενικα μου αρεσε, εκτως απο μερικα πραγματα... ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι μια φορα επσε σε λακουβα και απο τοτε συχνα πυκνα αναβει το λαμπακι του abs και αν γυρισει τον διακοπτη σβηνει...επισις δεν δουλευει η θερμανση-ψυξη...στα πισω καθισματα βγαζει αερα αλλα ουτε κρυο ουτε ζεστο...στα μπροστα τιποτα...επισις εχει μια διαροη λαδιου απο τον κινητηρα που ειναι ανεπαισθητη μου ειπε, δηλαδη δεν εχει συμπληρωσει ποτε λαδι...το αυτοκινητο το δινει σε πολυ προσιτη τιμη και παιρνει το δικο μου ανταλαγη...τι λετε ρε παιδια ειναι σοβαρα προβληματα???η θα μπλεξω με συνεργεια...



Πως ανάβει το λαμπάκι με κλειστό διακόπτη?
Δεν το εξήγησα καλά...ανάβει το λαμπάκι και αν γυρίσεις τον διακόπτη (σβήσεις τα αυτοκίνητο) και το ξανά βάλεις μπροστά τα λαμπάκια σβήνουν...σήμερα που το έκανα βόλτα πάντως ήταν σβηστά και τα φρένα δούλευαν πολύ καλά...

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Λογικά δεν είναι κάτι σοβαρό.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Tzakos για την δημοσίευση του/της: miscelano
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 10 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Αγορα μεταχειρισμενου C4 VTS 2.0cc. Αξιζει;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: kostas Xantia
Απαντήσεις: 77
Νέο C3 Picasso....
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: vpafi
Απαντήσεις: 26
ΑΓΟΡΑ C5
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: trapezitis
Απαντήσεις: 33
Αλλαγή ιμάντα χρονισμού σε c4 Picasso 1.8
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: vasbill
Απαντήσεις: 14
Αγορά μτχ Jumper '09 - Help!
Δ. Συζήτηση: Επαγγελματικά μοντέλα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ