Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:31 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: System managment engine faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Απρ 2018, 17:57 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Το προβλημα διορθωθηκε ή απλα παρκαρε στο συνεργειο κ το πηρες;

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: System managment engine faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Απρ 2018, 20:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 18 Μαρ 2014, 21:47
Δημοσιεύσεις: 339
Τοποθεσία: Θεσ/νικη Καλαμαρια
το παρκαρα και μετα 2 μερες που πηγα να το παρω για να παω στο συνεργειο ολα ηταν τελοια....θαυμα!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: System managment engine faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Απρ 2018, 21:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2014, 18:48
Δημοσιεύσεις: 356
oxi φιλε μου εισαι λαθος
Δεν υπαρχει αυτοιαση ακομα σε κανενα αυτοκινητο η ζημια υπαρχει...και θα ξαναβγει
Η ζημια ειναι αποθηκευμενη οποτε ακομα και να μην εκανε κιχ επρεπε να το πας συνεργειο να κανει διαγνωση
Συνηθως οτι εχει να κανει με μυνημα management εχει να κανει με διαχειρηση αερα (πεταλουδα)η χρονισμου (μεταβλητος η βαλβιδα αυτου)

Αλλα ολα αυτα ειναι λογια του αερα αν δεν μπει να γινει διαγνωση....και σου προτεινω να μην το αμελησεις

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: System managment engine faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Απρ 2018, 12:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 18 Μαρ 2014, 21:47
Δημοσιεύσεις: 339
Τοποθεσία: Θεσ/νικη Καλαμαρια
Giannis307 έγραψε:
oxi φιλε μου εισαι λαθος
Δεν υπαρχει αυτοιαση ακομα σε κανενα αυτοκινητο η ζημια υπαρχει...και θα ξαναβγει
Η ζημια ειναι αποθηκευμενη οποτε ακομα και να μην εκανε κιχ επρεπε να το πας συνεργειο να κανει διαγνωση
Συνηθως οτι εχει να κανει με μυνημα management εχει να κανει με διαχειρηση αερα (πεταλουδα)η χρονισμου (μεταβλητος η βαλβιδα αυτου)

Αλλα ολα αυτα ειναι λογια του αερα αν δεν μπει να γινει διαγνωση....και σου προτεινω να μην το αμελησεις

σωστα και λογο του ταξιδιου επιβαλεται να παω ευχαριστω!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: System managment engine faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Σεπ 2019, 09:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Μάιος 2014, 15:03
Δημοσιεύσεις: 12
Έχω ένα c4 coupe 1600 βενζίνη .πριν καιρό επειδή όταν συμπλεκταρα έσβηνε και ξαναπαίρνε μόνο του όταν άφηνα συμπλέκτη το πήγα στον ηλεκτρολόγο μου.βρηκαμε ότι θέλει καθάρισμα η πεταλούδα γκαζιού το κάναμε με κόστος 50 ευρώ και έφτιαξε δεν το χει ξανακάνει .μετα από λίγο καιρό όμως όπως πήγαινα εθνική στην 4 ταχύτητα αφήνοντας το γκάζι από 4000 στις 3000 στροφές μου βγάλε engine management faulty μπήκε σε safe mode συνοδευόμενο από πτώση απόδοσης .πλεον το αμάξι μέχρι Τρίτη ταχύτητα είναι οκ φτάνει 125 χιλιόμετρα και μόλις μπει Τετάρτη πάει μέχρι 135 βγάζει την ένδειξη και πέφτει η απόδοση και το ίδιο κάνει σε κατέβασμα από ψηλές σε χαμηλές στροφές αφήνοντας το γκάζι στη 4 η και 3 ταχυτητητα συνήθως .πηγα το βάλαμε εγκέφαλο και δείχνει βλάβη στην πεταλούδα αλλά επειδή ήταν Σάββατο είπαμε να το ψάξουμε από εβδομάδα .υπαρχει περίπτωση να είναι θέμα χρονισμού και να μην είναι η πεταλούδα όπως διάβασα σε παραπάνω post ;το αμάξι δεν μεχει αφήσει ποτε και αν δεν ξεπεράσω τις 3000στροφες και πάω Τετάρτη Πέμπτη ταχυτητητα με 120 δεν το βγάζει γιαυτο σκέφτομαι ότι μπορεί ναναι θέμα χρονισμού ...συγγνώμη για την έκθεση ...


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 5 από 5 [ 65 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5



Συναφή θέματα

Fuel system decarbonization
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Πράκτορας
Απαντήσεις: 18
depollution system faulty
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: tzimnic4
Απαντήσεις: 16
esp/esr system faulty
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: daskalos
Απαντήσεις: 26
ENGINE ASSEMBLY (VIDEO)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: souledge
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron