Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 10:38 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΛΑΜΠΕΣ W5W ΓΙΑ CITROEN C3 II 2016
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Αύγ 2018, 21:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 06 Αύγ 2017, 12:35
Δημοσιεύσεις: 61
καλησπερα παιδια!
αφου μου καηκε η μεσαια σκαλα στο δεξι φαναρι αλλαξα λαμπες τυπου h7 και συγκεκριμενα τις philips diamond vision 5000k μετα απο την προτροπη του αξιογαπητου μελους bakevang!
ολα καλα και το αποτελεσμα αριστο!
το θεμα ειναι οτι στο αμαξι μου αναβουν με την μεσαια σκαλα και αλλα 2 λαμπακια τυπου w5w ειναι σαν ψειρες!
ετσι ειπα να αλλαξω και αυτες για να μην υπαρχει διχρωμια με τις philips white vision τυπου και καλα xenon και για να εχετε εικονα αυτες:
https://www.skroutz.gr/s/8601121/PHILIP ... 2V-5W.html

που οπως θα δειτε παρακατω δεν μου εφεραν το αποτελεσμα που ηθελα!
Εικόνα

ετσι πηρα την αποφαση να δοκιμασω τις αντιστοιχες philips σε λεντ σε αποχρωση 6000κ ωστε να ειναι και κοντινο στο χρωμα το αποτελεσμα!
και συγκεκριμενα αυτες:
https://www.skroutz.gr/s/9057267/%CE%9B ... I60X2.html

εν τελη το αποτελεσμα ειναι αυτο που ηθελα αλλα!

εχω φλασαρισμα δηλαδη αναβοσβηνουν τα λαμπακια κατα το ανοιγμα του αυτοκινητου με το που το ξεκλειδωνω (πριν βαλω μπρος) οπως και κατα το σβησιμο της μηχανης για περιπου ενα 1-2 λεπτα..
επισης αναβοσβηνουν οταν ολα ειναι κλειστα εκτως απο τα led ημερας για το πρωι!
και δουλευουν κανονικα οταν δουλευουν παρεα με την μεσαια σκαλα οπως στην παραπανω φωτο
!

οποτε μαλλον την πατησα δεν μου κανουν! (Λογικα θα τις αλλαξω γιατι με το καθημερινο φλασαρισμα δεν ξερω ποσο θα αντεξουν)
ξερω οτι το λεντ ειναι περιεργο και λογω επαγγελματος με παραμενων ρευμα κλπ κλπ οπως συμβαινει σε διακοπτες...
οποτε φοβαμαι κατι αντιστοιχο συμβαινει και εδω!
το εχετε ξανασυναντησει υπαρχει λυση?
εχετε να πρωτεινετε καποια αλλη λαμπα για να τις κανω ζευγαρι με τις μεγαλες κοντα στα 5000κ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΛΑΜΠΕΣ W5W ΓΙΑ CITROEN C3 II 2016
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Αύγ 2018, 22:00 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Εγώ στο δικό μου δεν έχω κίτρινη λάμπα πουθενά χρόνια τώρα. Όταν συμβαίνει αυτό συνήθως φταίει ότι τα led δεν είναι canbus.

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΛΑΜΠΕΣ W5W ΓΙΑ CITROEN C3 II 2016
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Αύγ 2018, 22:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 06 Αύγ 2017, 12:35
Δημοσιεύσεις: 61
Skotis έγραψε:
Εγώ στο δικό μου δεν έχω κίτρινη λάμπα πουθενά χρόνια τώρα. Όταν συμβαίνει αυτό συνήθως φταίει ότι τα led δεν είναι canbus.


καταλαβα...
εχεις καποια λυση να πρωτεινεις για w5w λευκες?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΛΑΜΠΕΣ W5W ΓΙΑ CITROEN C3 II 2016
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Αύγ 2018, 23:07 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Οτιδήποτε πήρα από μαγαζιά με αξεσουάρ ή από ίντερνετ πάνω κάτω ήταν τα ίδια σε απόδοση και αντοχή. Γενικά κρατάνε κάποια χρόνια αλλά δεν είναι αθάνατες όπως οι κίτρινες. Στα led στην μικρή σκάλα είχα philips πάρα πολλά χρόνια και από βλακεία τα έβγαλα να δοκιμάσω άλλες και τις ξέχασα την μία στο νεροχύτη και την έχασα.. Δεν καίγονται τα philips είναι πιο δυνατά από όλα αλλά πονάει στην τιμή. Για την μικρή σκάλα σου π,χ θα τα πρότεινα να δώσεις κάτι παραπάνω και να μην ξανά ασχοληθείς για χρόνια. Για να κάνεις όλα με led εσωτερικό πινακίδες ντουλαπάκια κτλ με philips θα δώσεις τόσα ώστε να προσλάβεις τον κινέζο να φτιάχνει λαμπάκια μόνο για σένα για 3 χρόνια.

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΛΑΜΠΕΣ W5W ΓΙΑ CITROEN C3 II 2016
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Αύγ 2018, 23:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 06 Αύγ 2017, 12:35
Δημοσιεύσεις: 61
Skotis έγραψε:
Οτιδήποτε πήρα από μαγαζιά με αξεσουάρ ή από ίντερνετ πάνω κάτω ήταν τα ίδια σε απόδοση και αντοχή. Γενικά κρατάνε κάποια χρόνια αλλά δεν είναι αθάνατες όπως οι κίτρινες. Στα led στην μικρή σκάλα είχα philips πάρα πολλά χρόνια και από βλακεία τα έβγαλα να δοκιμάσω άλλες και τις ξέχασα την μία στο νεροχύτη και την έχασα.. Δεν καίγονται τα philips είναι πιο δυνατά από όλα αλλά πονάει στην τιμή. Για την μικρή σκάλα σου π,χ θα τα πρότεινα να δώσεις κάτι παραπάνω και να μην ξανά ασχοληθείς για χρόνια. Για να κάνεις όλα με led εσωτερικό πινακίδες ντουλαπάκια κτλ με philips θα δώσεις τόσα ώστε να προσλάβεις τον κινέζο να φτιάχνει λαμπάκια μόνο για σένα για 3 χρόνια.


Βασικά ναι συμφωνώ δεν είναι θέμα χρήματων γι αυτό πήρα philips 6000k led τις παραπανω αλλά μου κάνει φλασαρισματα...
Οπότε γι αυτό σε ρώτησα αν εχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο και δοκιμασμένο...
Το οποίο δεν θα έχω πρόβλημα :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΛΑΜΠΕΣ W5W ΓΙΑ CITROEN C3 II 2016
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Αύγ 2018, 07:26 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Θεωρητικά και πρακτικά ότι και να βάλεις με canbus δεν θα έχεις θέμα. Συγκεκριμένες λάμπες με canbus η αλήθεια είναι δεν έχω να σου προτείνω. Αυτές που είχα πάρει πριν χρόνια από ebay δεν ξέρω αν υπάρχουν καν. Συνήθως κάνω μια μαζική παραγγελία μιας και το κόστος είναι μικρό και αν καεί κάποια την αλλάζω. Έχω καιρό είναι η αλήθεια να ασχοληθώ με led.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΛΑΜΠΕΣ W5W ΓΙΑ CITROEN C3 II 2016
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Αύγ 2018, 17:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 06 Αύγ 2017, 12:35
Δημοσιεύσεις: 61
Skotis έγραψε:
Θεωρητικά και πρακτικά ότι και να βάλεις με canbus δεν θα έχεις θέμα. Συγκεκριμένες λάμπες με canbus η αλήθεια είναι δεν έχω να σου προτείνω. Αυτές που είχα πάρει πριν χρόνια από ebay δεν ξέρω αν υπάρχουν καν. Συνήθως κάνω μια μαζική παραγγελία μιας και το κόστος είναι μικρό και αν καεί κάποια την αλλάζω. Έχω καιρό είναι η αλήθεια να ασχοληθώ με led.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk


Έλα μου όμως που δεν είναι canbus....
Πρώτον γιατί όταν μου καηκε η λάμπα στο δεξί φανάρι της μεσαίας σκάλας δεν είχα καμία ένδειξη στο ταμπλό και δεύτερον μίλησα και με ωμέγα Ελλάς και μου είπε ότι δεν υποστηρίζει λάμπες canbus..
Οπότε μάλλον πρέπει να δοκιμάσω λάμπα και οποία συνεργάζεται..


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

πρόβλημα με εγκέφαλο σε c4
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
Νέο Citroen C3 Aircross COMPACT SUV
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
Πόσο αξίζει το Citroen μου;;;
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: oiko79
Απαντήσεις: 30
citroen c7
Δ. Συζήτηση: Concepts
Συγγραφέας: SportBilly
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια