Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:55 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: CITROEN C4 - ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ.ΑΠΟΨΗ ΕΠΙΣΗΜΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπητοι συναδελφοι και συνιδιοκτητες καλημερα σας.

Ειμαι ενας ευτυχισμενος ιδιοκτητης CITROEN C4 που διαγει τον 3 χρονο της ζωής του. Ειχα δυο μικρα προβληματακια (!) και θα ηθελα να σας ενημερωσω για την αποψη της επισημης αντιπροσωπειας δια στοματος κου Γαλανη

1) Το γνωστο προβλημα με την ταπετσαρια του συνοδηγου που αρχίζει να φουσκώνει σιγα σιγα (και δυστυχώς σε εμενα αργησε)

2) Η κεντρικη οθονη (κλιματισμος κτλ) εχει αρχίσει να διαβρώνετε εσωτερικα.

Προβληματα που σίγουρα εχουν να κάνουν με την CITROEN και την γενικοτερη κατασκευη του αυτοκινητου.

Ζητησα την γνώμη της CITROEN HELLAS και φυσικα μου ειπαν ευγενεστατα οτι δεν μπορουν να καλυψουν κατι τέτοιο αφου εχει περασει η εγγύηση. Κανεις τους δε, ουτε η επίσημη αντιπροσοπεια ουτε ο εξουσιωδωτημενος επισκευαστεις σταθηκε δυνατον να μου απαντησει στη ερώτηση που του εθεσα αν μετα απο αυτο πρεπει να ξαναπαρω CITROEN η όχι !

Απλα ο ύπευθυνος του συνεργειου μου είπε οτι όλόι τα ίδια κάνουν!

Για αυτο φίλοι μου μια προειδοποιηση, αν ποτε αγορασετε CITROEN να γνωρίζετε οτι μετα τα 2 χρονια εγγυησης μαλλον θα σας κλείσουν την πόρτα!

Να μην ξεχασω βεβαια οτι ο κυριος ΓΑΛΑΝΗΣ μου εξηγησε οτι η CITROEN HELLAS είναι διατεθημενη να μου κάνει έκπτωση απο 5 εως 25 % στα ανταλακτικα εαν ειμαι διατεθημενος να το φτιαξω

Αυτο που δεν εχει καταλαβει κανεις αντιπροσωπος στην ελλαδίτσα μας ειναι οτι μαζι με ενα αυτοκινητο πουλας ενα ολοκληρο πακετο που δεν σταματα στο ενα αυτοκινητο (γιατι βεβαια οι εποχες που κανεις επερνε μονο ενα αυτοκινητο στην ζωη του περασαν!

Να το φτιάξω?

_________________
http://www.study-in-uk.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ναι ωραια :inno: ...και που ειναι το προβλημα της citroen τωρα? hmmm :-? Αφου εισαι περαν της εγγυησης τι να σου πουνε?Να στα περασουν εγγυηση? Προσφερθηκαν να σου κανουν μια εκπτωση σωστο το βρισκω.Το ερωτημα αν θα παρεις ξανα citroen εγγυται σε σενα και οχι σε αυτους πιστευω...Δεν μπορει ο καθενας να ειναι η εξαιρεση στον κανονα.Μια εταιρια εχει μια συγκεκριμενη πολιτικη ασχετα αν ποναει τον καταναλωτη.Δεν μπορει να κανει τα στραβα ματια σε μενα,σε σενα για να ευχαριστηθει ο πελατης.
Φιλικα Γιαννης :thumbup

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 15:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπητε Γιαννη,

Εχουν περασει κι αλλα αυτοκινητα απο τα χερια μου κι οταν καταλαβαν οτι τα προβλημα ειναι κατασκευαστικο το επισκευασαν με δικα τους εξοδα

_________________
http://www.study-in-uk.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 15:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιαν 2007, 10:47
Δημοσιεύσεις: 232
Τοποθεσία: ΛΑΜΙΑ
εν μερει ο thomasofluton εχει ενα δικιο. δεν εχει το αυτοκινητο 10 χρονια. τρια χρονια το εχει οπως και εγω. εμενα προσωπικα το φουσκωμα εμφανηστικε περιπου 1 μηνα μετα την ληξη της εγγυησης (ισως και λιγοτερο). δεν μου το περασαν ομως και ας ειναι κατασκευαστικη αστοχια. γιατι δηλαδη να πληρωσω 200€ απο την τσεπη μου επειδη εχουν καποιο προβληματικο μηχανακι ή χρησιμοποιουν καποιο προβληματικο υλικο στο εργοστασιο?
δηλαδη μετα απο τα 2 χρονια (τα οποια πιστευω οτι ειναι λιγα, οταν μια TV των 1000€ εχει 1 χρονο και με 100€ επεκταση εγγυησης) ο πελατης ειναι ο λαλακας της υποθεσης?
εγω εδωσα κοντα στα 18500€ για να το παρω και μετα τα δυο χρονια η πορτα του συνοδηγου ειναι λες και ειναι δεκαετιας.
τελος παντων με τις εγγυησεις των εταιριων δεν βγαζουμε ακρη.
οσο για τον κο. Γαλανη (επειδη εχω μιλησει και εγω μαζι του) θεωρω οτι ειναι ενας πολυ αξιολογος ανθρωπος ο οποιος προσπαθει να βοηθισει οσο μπορει, δεινοντας πραγματικες συμβουλες (στην περιπτωση μου :thumbup ) και κανοντας εκπτωση σε αγορα ανταλλακτικου για κατι το οποιο ειναι εκτος εγγυησης και που το προβλημα οφειλετε στο εργοστασιο

_________________
Εικόνα
ΛΑΜΙΑ BY NIGHT


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:01 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Παιδιά θέλετε να συνεχίσετε εδώ;

Προβληματα με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια
http://www.greekcitroenclub.gr/forum/viewtopic.php?t=58

Ευχάριστες εντυπώσεις με αντιπροσωπους-επισημα συνεργεια

http://www.greekcitroenclub.gr/forum/vi ... .php?t=721

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:20 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
thomasofluton έγραψε:
Για αυτο φίλοι μου μια προειδοποιηση, αν ποτε αγορασετε CITROEN να γνωρίζετε οτι μετα τα 2 χρονια εγγυησης μαλλον θα σας κλείσουν την πόρτα!


Μια διευκρίνηση εδώ φίλε μου. Η Citroen δεν σου κλείνει την πόρτα μετά τα δύο χρόνια. Σου κλείνει την πόρτα αφού κάνεις την αγορά του αυτοκινήτου. Η εγγύηση που δίνει είναι απλά κοροϊδία και παιδαριώδεις δικαιολογίες...τίποτα παραπάνω... :mad :mad

Όσο για τον καπετάνιο με τον οποίο μίλησες, διάβασε εδώ πέρα την περίπτωση μου(το πρώτο μήνυμα μαζί με την παράθεση), όπου και εγώ τον πήρα για να μου λύσει το πρόβλημα μου... δες όμως τι κατάληξη είχε... Όχι τίποτα άλλο, αλλά για να καταλάβεις πόση βάση έχουν τα λεγόμενα του... :mad :mad

ΥΓ. Θα σου κάνουν έκπτωση 5-25%; Και με αρχική τιμή 105-125% πάνω απο την κανονική;; :lol: Ναι, ναι, το είδα και αυτό στην λεβέντικη αντιπροσωπεία επαέ πέρα. Έτσι δεν θα είμαστε απλά κορόιδα, αλλά ευχαριστημένα κορόιδα... :mad
Φίλε μου η γνώμη μου είναι να μην το φτιάξεις. Πεταμένα λεφτά θα είναι. Άλλαξα την ταπετσαρία στο πρώτο χρόνο και τώρα ένα χρόνο μετά έχει αρχίσει να φουσκώνει ακριβώς στο ίδιο σημείο...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
thomasofluton έγραψε:
Αγαπητε Γιαννη,

Εχουν περασει κι αλλα αυτοκινητα απο τα χερια μου κι οταν καταλαβαν οτι τα προβλημα ειναι κατασκευαστικο το επισκευασαν με δικα τους εξοδα
Δεν ειναι το θεμα αν εχουν περασει αλλα αυτοκινητα απο τα χερια σου.Σχεδον οι περισσοτεροι εχουμε κι απο ενα ακομη αυτοκινητο.Αλλοι εχουν και 5....
Το θεμα ειναι απλο.Η πολιτικη της εταιριας ειναι δεδομενη.Δεν αλλαζει για τον οποιοδηποτε πελατη της.Υπαρχει 2 χρονια ολικη εγγυηση του αυτοκινητου.Οτι βγαλει στα 2 χρονια περαν δικη σου υπαιτηοτητας καλυπτεται απο την εγγυηση.Επισης οτι εχει βγει σε καμπανια και τοτε αλλαζεται το εξαρτημα δωρεαν και ας εισαι περαν των 2.

Γινονται εν μερη εκπτωσεις σε εργατικα και ανταλλακτικα (εστω και σε ελαχιστο ποσοστο) απο του αντιπροσωπους.

thomasofluton
Παράθεση:
Απλα ο ύπευθυνος του συνεργειου μου είπε οτι όλόι τα ίδια κάνουν!
Τι να πει ο ανθρωπος :inno: Αφου ολα πανω κατω βγαζουν προβληματα δικιο εχει.


Παράθεση:
2) Η κεντρικη οθονη (κλιματισμος κτλ) εχει αρχίσει να διαβρώνετε εσωτερικα.
Πως διαβρωθηκε? hmmm hmmm Ανεβασε καμια φωτο να δουμε ;)

Για αντιπροσωπειες παραπονα κτλ στα λινκ του agiorgitis αν ειναι να πουμε κατι :thumbup :thumbup

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:17 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
`GiAnNiS` έγραψε:
Οτι βγαλει στα 2 χρονια περαν δικη σου υπαιτηοτητας καλυπτεται απο την εγγυηση.Επισης οτι εχει βγει σε καμπανια και τοτε αλλαζεται το εξαρτημα δωρεαν και ας εισαι περαν των 2.[/b]


Αυτό που αναφέρεις Γιάννη είναι αυτό που θα ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται! Η πραγματικότητα είναι διαφορετική...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
απο οσο ξερω το μονο που μπορει να σου κανει ειναι οτι αμα βγει "καμπανια" δλδ αμα αναγνωρίσει η Citroen προβληματικό υλικο θα στο αλλαξει και ας μην εισαι στην εγκυηση .

τωρα αν αυτο ειναι καλο η κακο δεν ξερω .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
georgep800 έγραψε:
`GiAnNiS` έγραψε:
Οτι βγαλει στα 2 χρονια περαν δικη σου υπαιτηοτητας καλυπτεται απο την εγγυηση.Επισης οτι εχει βγει σε καμπανια και τοτε αλλαζεται το εξαρτημα δωρεαν και ας εισαι περαν των 2.[/b]


Αυτό που αναφέρεις Γιάννη είναι αυτό που θα ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται! Η πραγματικότητα είναι διαφορετική...

Γιωργο τι να σου πω :inno: ..Εχω κανει κοστολογιο σε εγγυηση στα 3000 ευρω ελαχιστο και δεν αντιμετωπισα το παραμικρο με κανεναν.Και δεν ηταν ταπετσαριες ηταν χοντρα πραγματα..Εγω με βαση τις εμπειριες μου οσον αφορα την συγκεκριμενη μαρκα αυτοκινητων σας μιλαω :thumbup ;)

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Δεκ 2007, 21:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Εγραψα μαιλ και στην γαλλια αλλα φωνη βοωντος εν τη ερημο! Αυτοι ουτε καν που μου ειπαν παρτα @@@ μου που μου ειπε και ενας προισταμενος συνεργειου

_________________
http://www.study-in-uk.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 15 Δεκ 2007, 01:19 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:10
Δημοσιεύσεις: 1279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
thomasofluton έγραψε:
Εγραψα μαιλ και στην γαλλια αλλα φωνη βοωντος εν τη ερημο! Αυτοι ουτε καν που μου ειπαν παρτα @@@ μου που μου ειπε και ενας προισταμενος συνεργειου


Μην βιάζεσαι! Απλά σκέψου οτι λαμβάνουν email απο κάθε πλευρά του πλανήτη. Κ σε μένα αργήσαν να απαντήσουν αλλα τελικά απάντησαν. :thumbup

_________________
Εικόνα

Όταν τα'χεις χάσει όλα.. δεν φοβάσαι τίποτα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 16 Δεκ 2007, 13:58 
Άβαταρ μέλους
ρε παιδιά βάλτε μια φωτό να δω κι εγώ και τα άλλα παιδια για αυτά τα φουσκώματα και τις διαβρώσεις;

έχω ένα από τα παλαιότερα C4, κατασκευάστηκε τον Οκτ 2004 και το αγόρασα τον Γενάρη του 2005. Αυτά δεν τα έχω αντιμετωπίσει σε καμία περίπτωση. Μόνο το τρίξιμο με τα αμορτισέρ όπου οι έξυπνοι του συνεργείου του Ρουσσάκη μου τα κόλλησαν τα πλαστικά του αμορτισέρ με κόλλα και μου τα έκοψαν και στην μέση (ο Κώστας ο Ντέκας είδε τι έκαναν οι ποιητές).

Πέραν αυτού τίποτα.

Σίγουρα δεν μπορεί σε 3 χρόνια αυτοκίνητο να μην δικαιολογούν τόσο σοβαρά προβλήματα. Θα μπορούσαν τουλάχιστον να καλύψουν ένα μεγάλο ποσοστό της ζημιάς (60-70% for sure).

τέλος στο άλλο που σου είπε ότι πάντου τα ίδια γίνονται....δεν έχει καθόλου άδικο. Και σου μιλάει άτομο το οποίο έχει ακόμα 3 ιαπωνέζικα στην οικογένειά του. Είναι θέμα ελληνικής νοοτροπίας και παγαποντιάς ΔΥΣΤΥΧΩΣ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Δεκ 2007, 13:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 23 Σεπ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 917
Τοποθεσία: PALLHNH
Εικόνες: 3
θα βαλεται καμια φωτο απο το φουσκωμα τις ταπετσαριας?παντως η πεζο κανει επεκταση εγγυησης 2 χρονια ακομα αρα να το ζητησουμε και εμεις :rtfm

_________________
Xsara 1.6. 16v


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Δεκ 2007, 14:29 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Φωτογραφίες υπάρχουν εδώ http://www.greekcitroenclub.gr/forum/vi ... php?t=1594

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Citroen Zx Πρόβλημα
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: Βασίλης
Απαντήσεις: 5
Εντυπώσεις Νέου Citroen C3 2017
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: vagelisfil
Απαντήσεις: 108
Citroen με έξτρα
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 11
citroen c4 2007 1.6 service manual
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Petros_
Απαντήσεις: 2
ΤΑ ΕΠΙΒΑΤΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ CITROËN ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΣΕ EURO 6.2
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ